ROK SZKOLNY 2011/2012


Zakończenie roku przedszkolnego w grupie u Jeżyków (galeria)

Dnia 27 czerwca 2012r. u dzieci z grupy IV 5-6 latków odbyło się zakończenie roku w sali zabaw „Chochlik” w Hajnówce. Następnie udaliśmy się na poczęstunek do pizzerii „Siciliana”. Po powrocie do przedszkola w naszej sali gościliśmy panią dyrektor przedszkola Iwonę Raszkiewicz, rodziców dzieci i wychowawczynie â??panią Agnieszkę i panią Elę. Pani dyrektor podziękowała za mile spędzony czas w roku szkolnym 2011/2012 życząc dobrego startu w szkole wszystkim pierwszoklasistom. Dzieci zaśpiewały piosenki na pożegnanie przedszkola a pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe książki, tablo ze zdjęciami, dyplomy i podziękowania. Wzruszenie towarzyszyło wszystkim uczestnikom uroczystości.

Prace plastyczne dzieci-"Portrety naszych babć i dziadków" (galeria)

Czyż nie urocze? Co można wyczarować ze skrawków materiału,guzików,makaronu,włóczki-zobaczcie sami.Niejedna babcia,dziadek znajdą swoje podobieństwo.Jakie te dzieci zdolne!A wszystko pod okiem i pomysłem pań.
J.B

Nasi absolwenci-odwiedziny po latach (galeria)

ALE SIĘ ZMIENIŁO! JAK TU KOLOROWO! JAKIE SUPER PODWÓRKO!- to słowa naszych dawnych wychowanek.Przez dwa popołudnia bawiły się z naszymi dziećmi,opowiadały jak to jest w szkole,wspominały dawny pobyt w przedszkolu.Panie kucharki poczęstowały przedszkolnym podwieczorkiem,a były to "obwarzanki",które same upiekły.To dopiero była pychota-palce lizać! Koleżanki:Sara,Sara,Wiktoria kl.IV J.B

"By piękniejszy był świat"-uroczyste podsumowanie działalności koła ekologicznego "Ekoludki" (galeria)

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i działaniami na rzecz ochrony środowiska. W krótkim przedstawieniu pokazały szkodliwe działania człowieka oraz jak im zapobiegać.Gościem honorowym była pani Ula(Nadleśnictwo Browsk),która zawsze nam towarzyszy w naszych działaniach.Dziękujemy bardzo za wspaniałe prezenty ufundowane przez Nadlesnictwo Browsk. J.B,Ś.B

Mateusz i Lenka (galeria)

Mateusz i Lenka, leczeni w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, to dzieci u których wszczepiono sztuczne komory serca. Aby umilić im pobyt w szpitalu, dzieci z hajnowskiego przedszkola przekazały małym pacjentom książki. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zrozumieniem i chęcią pomocy. Mamy zamiar kontynuować akcję "Książki dla Centrum Zdrowia Dziecka". Akcję przygotowały i prowadziły Pani Bożena i Beata.

Wycieczka do szkoły podstawowej nr. 6 (galeria)

Wkrótce początek wakacji, ale przedszkolaki z grupy II i III wybrały się w odwiedzyny do Szkoły podstawowej nr. 6. Zapoznały się się z topografią szkoły- sale lekcyjne, stołówka, świetlica, biblioteka, sala gimnastyczna oraz gabinet stomatologiczny. Tu spotkały się ze swoimi kolegami i koleżankami z ubiegłych lat. Wycieczka sprawiła wiele radości dzieciom, które za niespełna 3 miesiące staną się uczniami. J.B., W.E.

"Dzieci Świata"- album dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (galeria)

Przedszkolaki z grupy I i III wykonały album przedstawiający dzieci z różnych stron świata. Postanowiły przekazać go dla małych pacjentów oddziału chemioterapii- oddział dzienny w warszawskim szpitalu CZD, z życzeniami powrotu do zdrowia. J.B., Ś.B.

Euro 2012- Mistrzostwa w piłce nożenej przedszkola nr 2 (galeria)

W piękny słoneczny dzień przedszkolaki z grupy III rozegrały mecz piłki nożnej. Maluchy kibicowały małym piłkarzom. Emocje w "Strefie kibica" sięgały zenitu. Takie działania podejmowane w przedszkolu to znakomity sposób na promocję sportu wśród najmłodszych. Grupa I III

Euro 2012- quiz wiedzy (galeria)

Dzieci wykazały się dużą znajomością wiedzy na temat ME w piłce nożnej. Gromadziły informacje, poznawały ciekawostki związane z Euro (symbole, zwroty, zachowania kibica) a także gromadziły akcesoria sportowe. Przedszkolaki tworzyły własne albumy, prace plastyczne przestrzenne oraz gry planszowe. Grupa I, III

Euro 2012 w oczach dzieci z przedszkola nr 2 (galeria)

"Euromania" opanowała cały kraj. Okazuje się, że nie tylko dorośli przeżywają nadchodzące Euro 2012. W przygotowania do tego wielkiego wydarzenia włączyły się dzieci z grupy I i III. Przedszkolaki z grupy III wykonały utwór "Koko koko Euro spoko", co było hitem dnia.
B. J., B. Ś.

WYCIECZKA DO STOMATOLOGA (galeria)

W ramach projektu edukacyjnego "WYPRAWA PO ZDROWIE" realizowanego w przedszkolu, grupa ŻABEK odwiedziła gabinet stomatologiczny. Pani dentystka zapoznała ze swoją pracą, pokazała dzieciom wiele ciekawych rzeczy, sprawdziła u chętnych przedszkolaków ząbki, także przy pomocy kamerki, ukazując na komputerze, jak wygląda założona plomba, czy nawet chory ząbek. Niektóre dzieci po raz pierwszy były u pani dentystki i zabrakło im odwagi, aby samodzielnie usiąść na fotelu. Pani Anetka zachęcała do dbania o swoje ząbki, prezentując, jak należy prawidłowo je szczotkować. Mówiła też o konieczności regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Po takiej przyjemnej wizycie chyba żadne dziecko nie będzie się bało odwiedzić ponownie gabinet dentystyczny.

1 czerwca to jedno z najważniejszych świąt w naszej placówce.Przedszkolaki w tym dniu wraz ze swoimi paniami i panią dyrektor Iwoną Raszkiewicz bawiły się na stołówce przedszkolnej. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem "Euro 2012" . Był to dzień pełen muzyki, tańców, śpiewów, konkursów, zabaw z balonami i wielu innych atrakcji. W trakcie imprezy pani Bożena wystąpiła na scenie w kolorowym stroju i specjalnie dla dzieci zatańczyła i zaśpiewała z grupą III przebój "Koko Koko Euro Spoko" a dzieci były zachwycone. Na koniec imprezy wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Nasze przedszkolaki w tym dniu miały tyle energii, że bawiły się przez cały dzień! Cieszymy się, że impreza się udała, a co najważniejsze â?? dzieci były zachwycone. To, jak wspaniale się wszyscy bawili z nami, ilustrują pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć!

DZIEŃ DZIECKA U "ŻABEK" (galeria)

Dzień Dziecka przedszkolaki z grupy II świętowały inaczej jak w ubiegłych latach. Wspólnie z panią i Kamilki mamą wybraliśmy się do restauracji-pizzerni "PYCHOTKA". Tam czekały na nas zarezerwowane stoliki. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy upieką się zamówione przepyszne pizze, które wszystkim bardzo smakowały. Kolejnym daniem były ulubione chyba przez wszystkie maluchy frytki. Dziękujemy właścicielce restauracji za miłą gościnę oraz soczki, zafundowane każdemu dziecku.

DZIEŃ MATKI W GRUPIE II (galeria)

Wesoło mi z moją mamą
I śmiać się, i bawić, i grać
Mama wszystkiemu zaradzi,
Nie trzeba niczego się bać...

O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI (galeria)

W tym roku w konkursie recytatorskim "O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI", który odbył się w HDK Górnik, z naszego przedszkola wzięło udział pięcioro dzieci. Trzy dziewczynki zdobyły WYRÓŻNIENIE. Serdecznie gratulujemy!!!!

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ (galeria)

Przedszkolaki z grupy I i III wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę. Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Na miejscu strażacy przygotowali dla nas mnóstwo wspaniałych atrakcji.
Na początku wizyty odwiedziliśmy stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmuje się wszystkie wezwania, zapoznaliśmy się z całym wyposażeniem wozu strażackiego - wężami, pompami, siekierkami, nożycami do cięcia metalu i wieloma innymi przedmiotami. Następnie każdy mógł wsiąść na chwilę do samochodu strażackiego. Widzieliśmy również różne rodzaje strojów strażackich, także ten do bardzo wysokich temperatur. Następnie kilku strażaków zademonstrowało zjazd po rurze w czasie akcji. Na koniec wizyty obejrzeliśmy pokaz sprawności w różnych konkurencjach strażackich.
Podczas zwiedzania byliśmy także świadkami prawdziwego wyjazdu wozów strażackich do akcji!
Dziękujemy tacie Maćka za oprowadzenie dzieci po remizie strażackiej.

Wycieczka do piekarni „Rogal” w Hajnówce (galeria)

Grupa I i III wybrały się na wspólną wycieczkę do pobliskiej piekarni „Rogal”. Celem wycieczki było zapoznanie z różnym rodzajem pieczywa oraz wypieków cukierniczych. Dzieci obserwowały pracę ekspedientki. Zainteresowała ich waga elektroniczna oraz kasa fiskalna. W miłej atmosferze wróciły do przedszkola, gdzie ze smakiem zjadły zakupione wafelki.

Wiewióreczki świętują „Dzień Mamy i Taty” (galeria)

Z tej okazji dzieci przygotowały piękną część artystyczną. Dzieci walczyły ze stresem i tremą by zaprezentować się jak najlepiej przed swoimi rodzicami. Ci, podziękowali za ten dziecięcy trud długimi brawami. Po części artystycznej był czas na wspólny poczęstunek. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, dzieci przygotowały dla nich upominki, które same wykonały. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniach do tej uroczystość m.in. poprzez upieczenie pysznych ciast;)DZIĘKUJEMY!

Dzień Mamy i Taty w grupie Jeżyków (galeria)

Dnia 25 maja 2012 r.w grupie Jeżyków odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci pragnęły uczcic święto swoich rodziców i przygotowały dla nich ciekawy program artystyczny: śpiewały piosenki, recytowały wiersze,zatańczyły Poloneza i taniec disco. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i prezenciki oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia.

SZEŚCIOLATKI W PARKU MINIATUR (galeria)

Jest takie miejsce w Hajnówce, gdzie dzieci mogą poczuć się jak ... olbrzymy. To Park Miniatur Zabytków Podlasia. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sześciolatki z grupy X wraz z przekroczeniem bramy Parku znalazły się w baśniowej, zminiaturyzowanej krainie pełnej małych, niezwykle starannie wykonanych budyneczków, dokładnie oddających rzeczywisty wygląd zabytków Podlasia. Dzieci podziwiały m.in. Meczet Tatarski z Kruszynian, Pałac Branickich z Choroszczy oraz Pałac Carski z Białowieży. Wizyta w tym fascynującym świecie miniatur z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Wołonciejowi za miłe przejęcie i gratulujemy wspaniałego pomysłu! Przygotowała: Z.Owsieniuk

„KOLOROWE WIERSZE” W BIBLIOTECE (galeria)

Z okazji Tygodnia Bibliotek sześciolatki z grup V i X zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu „Kolorowe wiersze” w wykonaniu białostockiego Teatru CoNieco. Spektakl odbył się w budynku głównym Biblioteki Miejskiej w Hajnówce, a młodą widownię stanowiły dzieci z hajnowskich przedszkoli. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy deklamowanych przez aktorów i z zapartym tchem śledziły losy uroczej Zakładeczki – jednej z bohaterek spektaklu. Kilkoro dzieci mogło nawet aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, co sprawiło im wiele radości.
Pragniemy serdecznie podziękować pani Agnieszce Kazberuk za zaproszenie oraz wspaniałą atmosferę spotkania! Przygotowały: Z.Owsieniuk, J.Suchodoła, A.Lipczyńska, E.Anchimiuk

AUDYCJA MUZYCZNA:" KRASNOLUDKOWE GRANIE"

Bohaterowie tej opowieści sprzeczają się ze sobą o to,kto z nich zagra tą samą melodię.Oczywiście -każdy z nich zrobi to inaczej. Cechy charakterystyczne tych wykonań będą przedmiotem dyskusji, w której weżmie udział publiczność.Piosenka,ktora będą śpiewać dzieci ,zostanie również wykonana w kilku wersjach.Celem audycji,która odbyła się 24.05.2012r było przedstawienie pojęcia INTERPRETACJA-ważnego elementu prosesu odtwórczego.Dzieci poznały przy tym insrtrumenty: akordeon,flet,instrument klawiszowy i wesoło się bawiły.

39 Konkurs Piosenki Białoruskiej dla dzieci i młodzieży - eliminacje centralne w Bielsku Podlaskim (galeria)

18 maja 2012 roku w Bielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje centralne 39 konkursu „ Piosenka Białoruska” organizowanego przez Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku. Nasze przedszkole reprezentował duet w składzie: Zofia Filipiuk i Aleksandra Wołczyk. Dziewczynki do konkursu przygotowały panie: Agnieszka Charytonow i Eugenia Kazimiruk.

Piosenka Białoruska dla dzieci i młodzieży - eliminacje rejonowe (galeria)

15 maja 2012 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 39 konkursu „ Piosenka Białoruska” organizowanego przez Towarzystwo Kultury Białoruskiej oraz Hajnowski Dom Kultury. Każdy wykonał 2 piosenki w języku białoruskim. Jury w składzie: Aleksander Łojko, Maciej Mucha oraz Mariusz Choruży przyznało II miejsce dla duetu z naszego przedszkola w składzie: Zofia Filipiuk i Aleksandra Wołczyk. Dziewczynki do konkursu przygotowały panie: Agnieszka Charytonow i Eugenia Kazimiruk. Dziewczynki tym samym zakwalifikowały się do eliminacji centralnych w Bielsku Podlaskim. Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!!!!

IV PRZEGLĄD TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH 'BAJECZKA 2012" (galeria)

W dniach 8 – 10 maja 2012r. w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce odbył się IV Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Bajeczka 2012”, którego organizatorami były panie:
Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk i pani Dyrektor Iwona Raszkiewicz.
W przeglądzie wzięły udział dzieci z wszystkich hajnowskich przedszkoli oraz grupa teatralna z Zespołu Szkół Specjalnych.
Młodzi „aktorzy” zaprezentowali następujące przedstawienia:
Dzieci z grupy II 4 latki z Przedszkola nr 5, tytuł przedstawienia „Zabawa w żaby”
Zespół „Gwiazdeczki” z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi, tytuł przedstawienia „Mikroby”
Zespół Szkół Specjalnych, tytuł przedstawienia „Czarny Ali”
Zespół „Miniaturka” z Przedszkola nr 1, tytuł przedstawienia „Śpiąca królewna”
Zespół „Kurtyna” z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, tytuł przedstawienia „Amarella”
Dzieci z grupy V 6 latki z Przedszkola nr 5, tytuł przedstawienia „ Leśne duszki i grzyby”
Zespół „Bajeczka” z Przedszkola nr 2 w Hajnówce, tytuł przedstawienia „Dwanaście miesięcy”.
Z wielkim zainteresowaniem przedstawienia oglądali zaproszeni goście: Pani Inspektor ds. Oświaty Kultury i Sportu Jolanta Stefaniuk, Pani Leśnik z Nadleśnictwa Browsk Urszula Olejnicka, Pani Aneta Iwaniuk – przedstawiciel Apteki „Cefarm” w Hajnówce oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 2 Iwona Raszkiewicz.

WYPRAWA PO ZDROWIE (galeria)

„WYPRAWA PO ZDROWIE”-podsumowanie projektu edukacyjnego w Przedszkolu nr2.
Okres przedszkolny jest najważniejszym momentem do świadomego i efektywnego działania na rzecz zdrowia. Dziecko w tym okresie zdobywa podstawy zachowań prozdrowotnych, które zachowuje na całe późniejsze życie. W naszym przedszkolu w dniach 23 04 2012- 4 05 2012 realizowaliśmy projekt edukacyjny "WYPRAWA PO ZDROWIE".Uczestnikami projektu były dzieci w wieku 3-6 lat- z grupy I ,II ,IV .Głównym celem projektu było: – " kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki prozdrowotne",ewaluacją zaś uroczystość podsumowująca w obecności naszej Pani Dyrektor Iwony Raszkiewicz i zamieszczone fotografie,upamiętniające działania dzieci. Projekt dostarczył dzieciom wiele radości i nowych wiadomości. KOORDYNATOR PROJEKTU: EWA HOROSZ

Sukcesy dziewczynek z Przedszkola nr 2 w Hajnówce w
„VI Edycji spotkań z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej”
w Bielsku Podlaskim (galeria)

Dnia 28 kwietnia 2012 roku w Prawosławnym Domu Kultury w Bielsku Podlaskim przy ulicy Rejtana 24 odbyła się „VI Edycja Spotkania z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej”. Poprzez udział w konkursie dzieci rozwijają zdolności recytatorskie i poznają piękno poezji paschalnej. W tym roku Przedszkole nr 2 w Hajnówce reprezentowały dwie dziewczynki: Weronika Lasota i Dominika Niestieruk pod opieką katechetki Eugenii Kazimiruk i pani Agnieszki Charytonow. Dziewczynki przepięknie zaprezentowały przygotowane wiersze. W kategorii przedszkoli Weronika Lasota zajęła I miejsce a DominikaNiestieruk III.Organizatorami tegorocznej edycji było: Stowarzyszenie Prawosławne Bractwo św. Cyryla i Metodego i Koło Terenowe w Bielsku Podlaskim. Gratulujemy wspaniałego występu!!!!!!!

Teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu nauczycielek pt: „Czystość to zdrowie” (galeria)

W teatrzyku wzięły udział grupy I i III. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym teatrze: siedziały w rzędach, obowiązywał ważny kupiony w kasie bilet. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt „Czystość to zdrowie”, które przygotowały nauczycielki. Dzieci przyswoiły potrzebę dbania o zdrowie i higienę osobistą. Na zakończenie nagrodziły swoje panie gromkimi brawami.

III edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego (galeria)

III edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Moje miasto i otaczająca je przyroda”- zakończona. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Przedszkolu nr 2 w dniu 23.04.2012r, na które przybyli zaproszenie goście: Inspektor Oświaty – pani Jolanta Stepaniuk, dyrektor Przedszkola nr 2 – pani Iwona Raszkiewicz, dzieci biorące udział w konkursie z hajnowskich przedszkoli oraz nauczyciele.
Po krótkiej części artystycznej, nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.
I miejsce – Jakub Czaplicki (Przedszkole „Słoneczna Szóstka” ze Śremu)
II miejsce – Wiktoria Zubalewicz (Przedszkole nr 3 w Hajnówce)
III miejsce – Kornelia Piwowarska (Przedszkole nr 5 w Hajnówce)
Wyróżnienia otrzymali:
•Gabriela Biłas
•Paulina Rajchel
•Wiktoria Kondrat
•Natalia Stelmach
•Alicja Kasperczak
•Julia Fabiańska
•Rafał Prokopiuk
•Gabriel Kędyś
•Natalia Busłowska
•Ola Plewa
•Aleksandra Wasiluk
•Aleksandra Sawko
•Gabriela Kalinowska
•Mateusz Mokicki
•Amelia Anchim
•Wiktoria Pienzin
•Aleksandra Iwaniuk
•Zofia Ginszt
•Oskar Baj
•Olga Ziuzia
•Anna Pryczynicz
•Aleksandra Bakun
Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Wszystkim nauczycielom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a dzieciom nagrodzonym gratulujemy.Szczególne podziękowania składamy sponsorom, którzy wspierają nas w naszych działaniach.Organizatorzy:Bożena Janicka, Beata Środa, Ewa Horosz

Spotkanie z panią farmaceutką w grupie "Jeżyków" (galeria)

Dnia 20 marca 2012r. w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Prozdrowotnego "Zielony Certyfikat" w grupie IV "Jeżyki" odbyło się spotkanie z panią farmaceutką -Anetą Iwaniuk. W czasie spotkania pani Aneta przeprowadziła prelekcję podczas której dzieci poznały pracę pani aptekarki, dowiedziały się w jaki sposób powstają leki a także jak niebezpieczne może byc przyjmowanie ich bez nadzoru osoby dorosłej. Następnie przedszkolaki własnoręcznie wykonały krem a później wzięły udział w qwizie wiedzy o zdrowiu. Dziękujemy pani Anecie za ciekawe spotkanie oraz upominki, które dla nas przygotowała.

KONKURS PLASTYCZNY " OZDOBA WIELKANOCNA" (galeria)

Po raz kolejny, także w tym roku w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt: " OZDOBA WIELKANOCNA". 26 dzieci wykonało przepiękne prace, tak, że trudno było wybrać najładniejszą. Tym razem nie przyznawałyśmy żadnych miejsc i nagrodzone zostały wszystkie dzieci. Na rozstrzygnięcie konkursu zaproszeni zostali goście: Pani Inspektor- pani Jola, pani Leśnik – pani Ula oraz nasza pani Dyrektor – pani Iwonka, które wręczyły dzieciom dyplomy i nagrody. Na
zakończenie zaproszeni goście otrzymali od dzieci upominek, a wszyscy uczestnicy konkursu spróbowali ciasta – Mazurka, który upiekła pani Ela wraz z dziećmi z grupy Żabek. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za udział w konkursie!

PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI (galeria)

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się integracyjne warsztaty z rodzicami, na których wraz ze swoimi dziećmi rodzice wykonali piękne, kolorowe, wielkanocne jajka. Do ozdabiania jajek wykorzystane zostały różne materiały min. makaron, kasza manna, czy gryczana, gotowe elementy tj. motylki, kwiatki, piórka. Oczywiście dużo brokatu, farba z sprayu i efekt końcowy był cudowny.

Realizowane działania w grupie III w ramach projektu edukacyjnego "Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy" (galeria)

"(...) Wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:
potrzebują czuć się w swoim własnym ciele jak w domu
oraz umieć nawiązywać relacje. " W.Sherborne

Podsumowanie projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” (galeria)

3 kwietnia 2012 r. odbyło się w Przedszkolu nr 2 podsumowanie projektu edukacyjno- zdrowotnego "Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy". Projekt był realizowany w terminie 26 marca do 4 kwietnia 2012 r., którego organizatorami były pani Bożena i Ewelina.
Głównym celem naszego projektu była edukacja dzieci w zakresie zdrowego stylu życia oraz przygotowanie dzieci do dokonywania wyborów służących ich zdrowiu. Cele szczegółowe to zachęcanie dzieci i ich rodziców do zaangażowania się w dbałość o własne zdrowie, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i stopniowe eliminowanie błędów żywieniowych. Nie bez znaczenia było zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej jak i uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.
W projekcie realizowaliśmy takie działania jak codzienne zajęcia edukacyjne dla dzieci kształtujące wiedzę oraz nawyki prozdrowotne naszych wychowanków. Codzienne zabawy i zajęcia ruchowe, w ramach, których dzieci poznały nowe, ciekawe zabawy ruchowe, sprawiały im dużo przyjemności i zachęcały do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zaprosiliśmy też na zajęcia grupę najmłodszą, która chętnie uczestniczyła w zajęciach gimnastycznych. Zajęcia prowadzone były metodą ruchu rozwijającego wg W. Sherborne i dostarczyły dzieciom dużo frajdy. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą zdrowe odżywianie.

Wycieczka do Białowieży (galeria)

26 marca dzieci z grupy III i IV były na wycieczce autokarowej w Białowieży. Celem wycieczki było zapoznanie się z projektem edukacyjnym „Tropem żubra” zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Białowieży. Na miejscu Pani Ewa Moroz – Keczyńska – kustosz Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, wyświetliła ciekawe slajdy przedstawiające obrazy z życia żubrów w sposób graficzny i ruchowy. Następnie przedszkolaki zwiedziły Rezerwat Pokazowy Żubrów. W obszernych zagrodach można było zaobserwować typowe zwierzęta Puszczy Białowieskiej: tarpany, żubry, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki i wilki. Dziękujemy Pani Ewie za tak ciekawie i pożytecznie spędzony czas. W drodze natomiast nie opuszczał nas humor, a towarzyszył nam śpiew.

Sukces Dominiki Niestieruk w konkursie recytatorskim w języku białoruskim "Ojczyste słowo" z Przedszkola nr 2 w Hajnówce (galeria)

Dnia 28. 03.2012r. w Bielskim Domu Kultury odbyły się centralne eliminacje konkursu recytatorskiego w języku białoruskim "Ojczyste słowo" w którym wzięły udział trzy dziewczynki z Przedszkola nr 2 w Hajnówce: Dominika Niestieruk która zajęła III miejsce, Aleksandra Wołczyk i Weronika Lasota. Warunkiem zakwalifikowania się do szczebla centralnego był udział i zajęcie czołowych miejsc na szczeblu powiatowym, który odbył się w Hajnowskim Domuk Kultury tydzień wcześniej. Nasze przedszkolaki zajęły tu główne miejsca: Aleksandra W- I miejsce, Dominika N i Weronika L- II miejsce i Natali Kulik -wyróżnienie. Dziewczynki do konkursu przygotowały panie: Eugenia Kazimiruk i Agnieszka Charytonow.Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci białoruskim językiem i literaturą.Gratulujemy sukcesów!!!!!!!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY (galeria)

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny świętowały dzieci z grupy I i III oglądając przedstawienie przygotowane przez panią Bożenę i panią Beatę. Gościem głównym była oczywiście Wiosna, ale były również takie postacie jak: słońce, wiatr, deszcz, motylki, kwiaty, biedronki, pszczółki, wiewiórki i jeże. Wiosna powitała wszystkich występujących w przedstawieniu, słońce rozdawało dzieciom swoje promyki, wiatr powiał delikatnym wietrzykiem a deszcz pokropił pierwszymi wiosennymi kropelkami. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Starszaki robią kanapki (galeria)

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wyprawa po zdrowie” - 27 marca grupa
” Wiewiórek” podjęła wielkie wyzwanie ” robimy zdrowe kanapki”. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy razem zabraliśmy się do ” ciężkiej” pracy. Najpierw smarowały chlebek masłem, a następnie komponowały ze sobą różne produkty typu: ser, wędlina, jajka, pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewka, szczypiorek. W niedługim czasie stół zapełnił się apetycznie wyglądającymi kanapkami. Na koniec pozostała najmilsza część – degustacja. Kanapki były bardzo smaczne, kolorowe, a co najważniejsze pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie! I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż nierzadko największe niejadki podchodziły po dokładkę i zjadały swoją porcję z apetytem!Chcemy aby nasze mamusie i tatusiowie zobaczyli, czym się zajmujemy w przedszkolu, jak miło i ciekawie spędzamy tu czas i jak wiele się uczymy po prostu doskonale się bawiąc!

Godzina dla ziemi (galeria)

W tym roku dzieci z grupy I i III włączyły się do globalnej akcji “Godzina dla Ziemi” mającej zwrócić uwagę całego świata na kwestie związane z racjonalnym wykorzystaniem energii oraz globalnym ociepleniem.Zadanie uczestników tego wydarzenie jest z pozoru zwyczajne. Otóż, w sobotę 31 marca 2012r, miedzy godziną 20.30 a 21.30 w kolejnych strefach czasowych, mieszkańcy Ziemi zgaszą światła w domach.Oczywiście nikt nie namawia do wyłączania lodówki, czy prądu w akwarium! Chodzi raczej o symboliczny gest mieszkańców naszej planety, którzy chcą zamanifestować swoją troskę o środowisko naturalne. Poprzez „Godzinę dla Ziemi” przypominamy naszym przedszkolakom o potrzebie oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi oraz o tym, że wprowadzając drobne zmiany w naszym codziennym życiu, wspólnie możemy wpłynąć na losy naszej planety. Możliwości działania jest wiele - wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych, zamiana codziennej kąpieli w wannie na prysznic, wybór roweru zamiast samochodu jako środka transportu, czy też stała segregacja śmieci.
Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/Nasze przedszkole już po raz czwarty weźmie udział w tej akcji, przyłącz się i Ty.Bożena Janicka Beata Środa

Sałatka owocowa "Wiewiórek"(galeria)

abłuszko, śliwko, gruszko,
zjemy cię!
Czy owoce na surowo
jeść należy, bo to zdrowo?”
W piątek 16 marca w grupie „wiewiórek” było bardzo smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo.Dzieci przygotowały sałatkę ze świeżych owoców, które przyniosły do przedszkola.
Nim zabraliśmy się do pracy należało umyć rączki, owoce i przygotować deseczki oraz zapoznać się z zasadami bezpiecznego używania nożyka. Potem owoce kroiliśmy w kosteczki, a następnie wrzucaliśmy je do wielkiej miski, tak żeby się wymieszały i dobrze złączyły. Najlepszy był efekt końcowy, czyli degustacja.BYŁO BARDZO PYSZNIE I WITAMINKOWO!!!

Konkurs recytatorski w języku białoruskim "Ojczyste słowo" (galeria)

Dnia 6 marca 2012r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 42. Konkursu Recytatorskiego "Ojczyste słowo" w języku białorskim. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży. Nasze przedszkole reprezentowało 5 dziewczynek, które zajęły czołowe miejsca i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich. Oto nasze osiagnięcia: Ola Wołczyk (I miejsce), Dominika Niestieruk (II miejsce), Weronika Lasota (II miejsce), Natalia Kulik (wyróżnienie) oraz Patrycja Downarowicz. Dzieci do konkursu przygotowały panie: Eugenia Kazimiruk i Agnieszka Charytonow. Życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!!!!!

Balonowy show (galeria)

W dniu 7 marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Balonowy show”.
„Balonowy Show” to niecodzienna zabawa z kolorowymi balonami. Artysta pokazał dzieciom co można wyczarować z baloników (zwierzęta, kwiaty i inne ciekawe przedmioty). Przedszkolaki tańczyły z balonami, brały udział w konkursach przygotowanych przez aktorów. Każdy otrzymał taki balonik.

JAK POWSTAŁ ZIELONY OGRÓDEK W SALI „BIEDRONEK”? (galeria)

Na początku marca, kiedy zima nam się już troszkę znudziła, dzieci z grupy I założyły w swojej sali „zielony ogródek”. Wspólnie przygotowaliśmy skrzynkę, do każdej nasypaliśmy ziemię potrzebną do zasadzenia nasion i cebulek. Każde dziecko wybrało jaką roślinę będzie sadziło. Przedszkolaki mogły samodzielnie wysiać nasiona do skrzynek a następnie podlać sadzonki. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc postawiliśmy naszą skrzyneczkę na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Nie minęło kilka dni a na naszym parapecie zrobiło się zielono i wesoło. Teraz dzieci każdego dnia sprawdzają co się zmieniło w naszym małym ogrodzie – które rośliny wykiełkowały, jak bardzo urosły od poprzedniego dnia. Najwięcej radości sprawia dzieciom dbanie o rośliny, podlewanie ich.
Państwa także zachęcam do zaproszenia wiosny do waszych domów. Na każdym parapecie znajdzie się miejsce na małą doniczkę, w której dzieci będą mogły samodzielnie zasadzić rośliny, a potem patrzeć jak rosną. Wspólna praca zbliża, a dbanie o rośliny uczy odpowiedzialności i sumienności.

Zajęcia otwarte w grupie III „wiewióreczki” (galeria)

„Chcemy oddychać czystym powietrzem,
kąpać się w czystej wodzie,
słuchać śpiewu ptaków,
odpoczywać wśród zieleni,
jeść zdrową żywność
i podziwiać przyrodę.”
W dniu 2 marca wiewióreczki zaprosiły do swojej grupy rodziców na zajęcia otwarte pt.„Ekologiczne zmagania” – quiz o tematyce przyrodniczo–ekologicznej. Celem spotkania było utrwalenie zdobytych wiadomości z zakresu edukacji ekologicznej oraz kształtowanie czynnej postawy proekologicznej. Dzieci wskazywały zmiany, jakie zaszły w przyrodzie w związku z działalnością człowieka, ułożyły napisy z rozsypani literowej i wyrazowej. Zdobyte wiadomości i umiejętności odzwierciedliły w formie plastycznej wykonując „Zwierzęta leśne”. Na zakończenie rodzice wypełnili ankietę z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.

Audycja muzyczna "Co słonko widziało"- piosenki do wierszy Marii Konopnickiej. (galeria)

Dnia 9 marca 2012r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. "Co słonko widziało" podczas której dzieci poznały instrumenty muzyczne : klarnet, akordeon i kontrabas oraz wiersze Marii Konopnickiej. Przybliżone zostały również kanony pieśni dziecięcych oraz niektóre zwyczaje i obrzedy, związane z cyklem pór roku, np. noc świętojańska, śmigus dyngus. W czasie audycji muzycy wykonali wiersze dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej ze zbioru "Co słonko widziało?" : "Orzeszki", "Zima zła", "Zmarzlak", "Z lasu","Poranek" natomiast dzieci chętnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w scenkach parateatralnych z wykorzytstaniem różnych rekwizytów.

Biedroneczki śpiewają nową piosenkę pt: „Uciekaj zimo!” (plik audio)

Wsiadaj zimo na sanki
i uciekaj już,
Zabierz śnieżne bałwanki,
zabierz wiatr i mróz.
Ref. Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki
Na spacerek pójdziemy,
nie zmarzniemy już.
A ty zimo uciekaj
za górkę, za las,
I nie marudź, nie zwlekaj
na wiosnę już czas.
Ref. Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki
Na spacerek pójdziemy,
nie zmarzniemy już.

Jak Biedroneczki dbają o zdrowie (galeria)

W grupie I odbył się cykl zajęć na temat „Jak Biedroneczki dbają o zdrowie” podczas których przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zdrowie i mocne kości, czym jest prawidłowe odżywianie, jak ważna jest aktywność fizyczna oraz systematyczne mycie zębów. Dzieci bawiły się w skojarzenia, rysowały, układały produkty na planszowej piramidzie żywienia. Zajęcia umilały piosenki i zabawy ruchowe.

„Dbamy o swoje zęby” – spotkanie ze stomatologiem (galeria)

23 lutego w grupie I i III odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Anną Woroniecką, która opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie. Dzieci były zainteresowane tematem, zadawały pani dentystce pytania i opowiadały, czego dowiedziały się z bajki edukacyjnej „Doktor Ząbek”, którą oglądały w przedszkolu wcześniej z paniami.
Pani stomatolog podkreśliła także rolę prawidłowego odżywiania – zachęcała do spożywania warzyw i owoców, do gryzienia zwłaszcza surowej marchewki, a także do zjadania surówek. Po tej części teoretycznej nadszedł czas na naukę praktycznego mycia ząbków. Przedszkolaki pod okiem Pani Anny chętnie i dokładnie szczotkowały swoje ząbki. Na koniec spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Szczotka, pasta” oraz wręczyły drobne upominki.

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – konstrukcyjnego „Zwierzęta leśne” (galeria)

Dnia 2 marca 2012r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastyczno – konstrukcyjnego pod hasłem „Mamo, Tato pobaw się ze mną” - „Zwierzęta leśne" z materiałów odpadowych. Prace na konkurs, dzieci wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Jednym z celów konkursu, obok rozwijania zainteresowań i wyobraźni dzieci oraz kształtowania postaw proekologicznych było zachęcenie rodziców do twórczego spędzania czasu ze swoim dzieckiem.

ŚPIJCIE SPOKOJNIE- program wspierający kampanię edukacyjną (galeria)

Nasze przedszkole realizowało ogólnopolski program " Najtek i przyjaciele"- program wspierający kampanię edukacyjną " ŚPIJCIE SPOKOJNIE". Kampania dotyczyła zagadnień prawdziwej przyjaźni, akceptacji, tolerancji, współpracy w grupie oraz właściwych reakcji przedszkolaków na problemy i wstydliwe sytuacje rówieśników. Dzieci min. uczyły się rozwiązywać wspólnie problemy, szukały odpowiedzi na pytanie: Kto to jest przyjaciel i dlaczego jest dla nas ważny?. Uczyły się rozpoznawać i nazywać
emocje i uczucia, zdobywały wiedzę na temat, jak inni mogą pomóc im czuć się silnymi, dzięki czemu przedszkolaki uczyły się, że nigdy nie są same i zawsze mogą zwrócić się o pomoc do innych. Dzieci uświadomiły sobie, że istnieją między nimi podobieństwa i różnice, podczas realizacji tematu " PODOBNI A JEDNAK INNI". Celem tych zajęć było też rozwijanie świadomości własnych zalet, poczucia własnej wartości oraz kształtowanie otwartości wobec innych i wzajemnej życzliwości. Dowiedziały się
też, co to jest współpraca, czy jest potrzebna i co mogą dzięki współpracy osiągnąć, że "współpraca popłaca". Tematyka zajęć, wspólne zabawy wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i sprawiły im wiele radości.

WALENTYNKI U BIEDRONECZEK (galeria)

W Tym roku WALENTYNKI w naszej grupie odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości przebywania ze sobą.Walentynki to dzień,w którym obdarowuje się osobę lubianą drobnym upominkiem tzw.WALENTYNKĄ.Celem zajęć było rozpoznawanie i nazywanie uczuć i potrzeb własnych i innych oraz wzmacnianie pozycji dziecka w grupie poprzez pełna akceptację.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA (galeria)

17.02.2012r. w grupie II obchodziliśmy uroczystość ŚWIATOWEGO DNIA KOTA. Z tej okazji odbyły się zajęcia, na które zaprosiliśmy rodziców. Dzieci zapoznały się z treścią wiersza "Chory kotek", dowiedziały się, że na świecie obchodzone jest w tym dniu święto wszystkich kotków. Przeliczały w zakresie 9 - oczywiście sylwety kotków, aby utrwalić liczebniki główne i porządkowe, bawiły się przy "kocich" piosenkach wraz z przyniesionymi z domu maskotkami kotków. Na zakończenie wykonały pracę
plastyczną: "Wlazł kotek na płotek", a największą frajdą były wymalowane twarze. Wszystkie przedszkolaki świetnie się tego dnia bawiły. Dziękujemy rodzicom za udział oraz pomoc przy organizacji zajęć.

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie "Jeżyków" (galeria)

Podróże, podróże, to zabawa ciekawa,
podróże, podróże to daleka wyprawa.
Choć nasze podwórze niepozorne, nieduże,
lecz nasza zabawa to dalekie podróże.
Dnia 9 lutego 2012 roku w grupie IV 5-6 latków pod takim hasłem odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców którego tematem były â??Podróże lądowe, wodne i powietrzne - zabawy rozwijające mowę, percepcję wzrokową i słuchowąâ??. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci rozumienia konieczność zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa podczas po­dróżowania, posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi, zachęcanie do wypowiedzi słownych, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie wyobraźni. Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Charytonow.

Dzień Babci i Dziadka u Jeżyków (galeria)

Dnia 20 stycznia 2012roku w grupie 5-6 latków „Jeżyki”odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi paniami: Agnieszką i Elą przygotowały program artystyczny- były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. W przyjęciu gości pomogli rodzie, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Składamy rodzicom serdeczne podziękowania.

Biedroneczki śpiewają(plik wav)
W tym tygodniu dzieci z grupy I poznały nową piosenkę. Zapraszam wszystkich rodziców do wspólnego śpiewania. Życzę miłej zabawy. Pani Beata.

Tak się zachmurzyło (muz. Z. Dyktor – Dąbrowska, sł. autor nieznany)
Tak się zachmurzyło
słonko się ukryło.
Pada, pada śnieżek biały
dawno go nie było.

Chodźmy na saneczki
chłopcy i dzieweczki.
Pojedziemy wszyscy razem
z wysokiej góreczki.

Pędzimy, pędzimy
nic się nie boimy.
Aż tu nagle bęc na śnieżek
i wszyscy leżymy!

Podsumowanie realizacji projektu unijnego
„Mądre dziecko” w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce.
(galeria)
(pobierz plik doc.)

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie III (galeria)

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość. Wiewióreczki z grupy III zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas.Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które przygotowały dla nich uroczystość.Tuż po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły dziadkom i babciom własnoręcznie wykonany własny wizerunek postaci Babci i Dziadka i zaprosiły na słodki poczęstunek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupie II (galeria)

Tradycyjnie, to piękne święto obchodziliśmy także w tym roku. W pierwszej części dzieci przedstawiły część artystyczną, wierszyki i piosenki, natomiast później zaprosiliśmy do wspólnej zabawy nasze Kochane Babcie i Dziadków. Oczywiście nie zabrakło upominków, życzeń i wspólnego poczęstunku. Przedszkolaki spisały się na medal. Serdecznie dziękujemy też Babciom i Dziadkom za udział w uroczystości, a rodzicom i pani Asi za pomoc w organizacji.

Bal karnawalowy u "Jeżyków" (galeria)

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się wielki Bal Karnawałowy.19.I. 2012 roku nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i śpiewu pana Wodzireja. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udaną zabawę i za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku

Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną-2012 (galeria)

11 stycznia 2012r. w HDk odbyły się przesłuchania Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną. Nasze prezdszkole reprezentowała grupa kolędnicza "Perełki" pod kierunkiem pań: Eugenii Kazimiruk i Agnieszki Charytonow. 14 stycznia 2012r. na scenie w HDK zaprezentowali się laureaci. W tegorocznym przeglądzie nasza grupa zajęła III miejsce. Wszyscy uczsestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dziekujemy wszystkim rodzicom za pomoc bo to dzieki ich zaangażowaniu tegoroczne kolędowanie było tak owocne i rodzinne. Dziekujemy.

ODWIEDZIŁA NAS PANI LEŚNIK (galeria)

Dzieci z grupy "Biedroneczki" gościły w swojej sali Panią Ulę z Nadleśnictwa Browsk.Z uwagą słuchały opowiadania o ptakach,które u nas zimują.Dowiedziały się,gdzie zamieszkują i czym się żywią. Najbardziej jednak cieszyły się z pluszaków z 'logo" Nadleśnictwa Browsk, z którymi spędziły leżakowanie.Pani Uli i Nadleśnictwu Browsk serdeczne podziękowania.

Z życia Biedroneczek -karnawał (galeria)

Karnawał trwa w najlepsze, tak wiec i przedszkolaki z grupy I przebrane w barwne i pomysłowe stroje świetnie sie bawiły na zabawie choinkowej. Motyle, wróżki, klowni, królewny przy dźwiękach muzyki ruszyły do wspólnego tańca. Swoją obecnością zaszczyciło nas też wielu rodziców, którzy chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie .Oczywiście pojawił sie też Święty Mikołaj z ogromnym workiem pełnym prezentów. Sądząc po minach dzieci, zabawa była udana, a wspomnienia na długo zostaną w pamięci!

Z życia Biedroneczek (galeria)

W naszym przedszkolu w grupie I odbywała się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji panie przygotowały piękny występ, podczas którego dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie aby w ten sposób podziękować seniorom za ogromną miłość, którą darzą swoich wnuków.Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadziusiom z okazji ich Święta dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni i uśmiechów na co dzień życzą BIEDRONECZKI

Spotkanie świąteczne w grupie III (galeria)

Zgodnie z tradycją w Przedszkolu nr 2 odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzień ten okazał się wyjątkowy nie tylko dlatego, że spadł długo oczekiwany śnieg, ale i z tego powodu, że przybyli zaproszeni goście.
Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.
W grupie 5-6 latków (wiewióreczki) prowadzonych przez panią E.Wasiluk i panią U. Raczkowską – Filinowicz odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe. Uczestniczyli w nim rodzice i dzieci oraz pani dyrektor Iwona Raszkiewicz. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały wykonały część artystyczną o tematyce bożonarodzeniowej dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń.
Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za piękny występ i złożyła przybyłym gościom świąteczno – noworoczne życzenia. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami. Na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wspólnego stołu.Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.
W przedszkolu narodziła się nowa piękna tradycja spotkań bożonarodzeniowych, która zapewne na stałe zostanie wpisana do kalendarza przedszkolnych uroczystości.

KONKURS PLASTYCZNY " OZDOBA BOŻONARODZENIOWA" (galeria)

W grudniu w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. " Ozdoba bożonarodzeniowa''.
Konkurs został zorganizowany dla dzieci wraz z rodzicami z naszego przedszkola. Jury, w skład którego wchodzili: nasza Pani Inspektor, Pani Dyrektor oraz Pani księgowa, miało trudne zadanie w wyborze najpiękniejszej ozdoby, ponieważ naprawdę wszystkie prace były estetycznie wykonane, pomysłowe i cudowne.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Pani Inspektor, którą zaprosiłyśmy na podsumowanie konkursu. Także od Pani Joli wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowy prezent. Przedszkolakom biorącym udział w konkursie oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy. Bardzo dziękujemy też Pani Inspektor, Pani Dyrektor , naszej Pani Księgowej oraz sponsorom.

PRZYGODY RENIFERA RUDOLFA (galeria)

Tematem audycji muzycznej była opowieść o przygodach reniferka, który gubi rytm. Nawołuje on leśne zwierzęta do pomocy, gdyż zbliżają się Święta i trzeba szybko nauczyć się grać i śpiewać kolędy. Dzieci pomagają Rudolfowi w śpiewaniu kolęd i piosenek o Świętach.

Wycieczka do Teatru Lalek W Białymstoku (galeria)

Są różne formy przedstawiania bajek dla dzieci; animowane, kreskówki, kukiełki itp. Jak wygląda bajka przedstawiona w formie kukiełkowej dzieci mogły się przekonać będąc w Teatrze Lalek w Białymstoku. Dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć jak wygląda teatr lalek Przedszkolaki z grupy III i IV w dniu 9 grudnia 2011 roku pojechały na wycieczkę do Białegostoku na bajkę pt. „Calineczka”. Ta niezwykle nastrojowa opowieść o przyjaźni, dobru i odwadze, w której słowo mówione zostało zastąpione wieloma poetyckimi obrazami, piękną muzyką oraz sporą garścią jakże bliskich każdemu dziecku emocji.
Dzieci były bardzo zaciekawione i z dużą uwagą śledziły przygody głównego bohatera. Bajka przedstawiona była bardzo ciekawie; kolorowe kostiumy, efekty świetlne i muzyczne dodały przedstawieniu wyrazistości i sprawiły że młody widz na chwilę przeniósł się do świata bajki.Dzieci były zauroczone przedstawieniem i nagrodziły aktorów owacją na stojąco. Warto było pokonać 60 km by obejrzeć spektakl trwający 45 min.Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze pojedziemy na podobny spektakl.

Mikołajki (galeria)

w dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św.Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w atrakcyjnych zabawach, chętnie recytowały Mikołajowi wierszyki i śpiewały piosenki.Spotkanie zakończyło się wręczeniem łakoci i upominków. Serdecznie dziękujemy uczniom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za mile spędzony mikołajkowy dzień.

KARTKA BOŻONARODZENIOWA - warsztaty z rodzicami (galeria)

Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w warsztatach plastycznych i za piękne kartki świąteczne wykonane wraz z dziećmi.

Poznajemy hajnowskich artystów plastyków (galeria)

W ramach cyklu spotkań: "Poznajemy hajnowskich artystów plastyków", dzieci z gr III
miały przyjemośc gościc Pana Wiktora Kabaca. Artysta odpowiedział na szerg dziecięcych pytań dotyczących zawodu plastyka, technik malarskich, historii i architektury Hajnówki.Opowieści i rysunki Pana Kabaca z kalendarza wydanego z okazji 60lecia nadania praw miejsch Hajnówce, zainspirowały starszaków do wykonania własnych prac. Dzięki cennym wskazówkom naszego Gościa powstała kolorowa, bajkowa Hajnówka.

Z życia Biedroneczek (galeria)

Dzieci z grupy I wzięły udział w inscenizacji utworu Lucyny Krzemienieckiej "O gościach co nie przyszli na ucztę". Pani Beata wcieliła się w postać krasnala Hałabały i opowiedziała jedną z przygód, która spotkała tego małego bohatera. Kolorowa pacynka Hałabały, sylwety i samodzielnie wykonana makieta lasu z materiału pozwoliła, że dzieci z zaciekawieniem obejrzały inscenizację.

Dzieci z gr III z wizytą w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP (galeria)

W przedszkolu książka zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych zajęciach i zabawach przedszkolaków. W każdej grupie wiekowej nauczycielki czytają dzieciom utwory literackie, zarówno te, wybrane przez dzieci z kącika książki czy przyniesione z domu.
Dzieci z gr III podczas wizyty w Odzziale dla Dzieci i Młodzieży MBP miały okazję zapoznac się z zasadami funkcjonowania wypożyczalni i czytelni. Pani bibliotekarka zaproponowała również szereg ciekawych pozycji książkowych na długie jesienne wieczory...

Spotkanie z Panią Leśnik w grupie III (galeria)

Przyjaciel "Wiewióreczek" - Pani Ula Olejnicka przeprowadziła w naszej grupie ciekawe
zajęcia na temat znaczenia dokarmiania ptaków. Wspólnie ustawiliśmmy na parapecie nasz nowy, piekny karmink dla ptaków i rozwiesiliśmy kule - karmę z różnych nasion, na naszym placu przedszkolnym. Dziękujemy Pani Leśnik za cenne rady i upominki!

Mądre dziecko (galeria)

Zajęcia z edukacji plastycznej z udziałem rodziców w ramach realizacji projektu : "Mądre dziecko"
Od września w naszym przedszkolu realizaowany jest projekt "Mądre dziecko".Uczestnicy zajec z edukacji plastycznej mają mozliwośc poznania różnorodnych technik plastycznych, co wpływa na zainteresowanie sztuką.Tworzenie sprawia dzieciom i rodzicom wiele radości, jest doskonałą formą odreagowania napięc, rozwija wyobraźnię, usprawnia zdolności manualne, a przede wszystkim jest mile spędzonym czasem z rodzicami i rówieśnikami.

SPACER NA SKRZYŻOWANIE (galeria)

Idą dzieci, idą dzieci,
a nad jezdnią sygnał świeci.
Mam czerwone
wielkie oko,
mam buzię jak mak,
gdy pokażę się nad jezdnią,
wołam do was tak:
Uwaga! Czerwone światło!
Stój! O wypadek łatwo!
Mam zielone
piękne oko,
zielone jak liść.
Gdy się zazielenię w górze,
to możecie iść.
Zielone światło, zielone!
Przechodźcie na druga stronę. "Światła sygnalizatora" Dorota Gellner

O kapryśnej Księżniczce (galeria)

W naszym przedszkolu gościliśmy białostocki Teatr "CoNieco", który wystąpił ze
spektaklem pt."O kapryśnej księżniczce". Mulinka, która ciągle złości się i krzyczy zastaje uwięziona przez smoka Mohera. Przebywanie w wysokiej wieży i wizyta kapryśnej Baby Jagi sprawia, że królewna zauważa jak bardzo była niegrzeczna i postanawia zmienic swoje zachowanie. Była to pouczająca historia mówiąca o tym, że lepiej być grzecznym niż kapryśnym psotnikem, a jeśli psocic to tak, żeby nie sprawiac przykrości innym.

JESIENNE ZABAWY (galeria)

W tym roku pogoda nam dopisała. Dzieci z II grupy mogły długo korzystać z uroków pięknej, słonecznej i złotej jesieni, bawiąc się na podwórku. Mimo, iż nie można było bawić się w ulubionej piaskownicy, przedszkolaki, jak widać po uśmiechniętych twarzach nie nudziły się. Nie brakowało im pomysłów na wspaniałą zabawę. Oczywiście nie zabrakło też nauki. Dzieci poznawały i nazywały kolory jesieni, uczyły się rozpoznawać, z jakich drzew pochodzą śliczne, kolorowe, jesienne liście.

Z ŻYCIA GRUPY II (galeria)

Zajęcia dydaktyczne, nauka piosenek i wierszyków, zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy swobodne i kierowane ... - tak ŻABKI z grupy II spędzają czas w przedszkolu

JAK ZWIERZĘTA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY? (galeria)

W naszym przedszkolu gościły Panie z Białowieskiego Parku Narodowego, które przeprowadziły w poszczególnych grupach zajęcia z edukacji przyrodniczej. Tematem było PRZYGOTOWANIE SIĘ ZWIERZĄT DO ZIMY. Wspaniała atmosfera, przygotowanie Pań, pouczający temat, a także dużo rekwizytów sprawiło, iż dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach.

ŻABKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO (galeria)

Przedszkolaki z grupy II w ramach realizacji tematyki dotyczącej ruchu drogowego, min. uczestniczyły w spotkaniu z policjantami goszczącymi w naszym przedszkolu, bawiły się przy piosence "Pan Policjant", wykonały pracę plastyczną "WESOŁY AUTOBUS". Dzieci wybrały się też na spacer - na skrzyżowanie ulic. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu wyposażonym w sygnalizację świetlną, jak i tych
bez sygnalizacji. Przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, spokojnie i z uśmiechem czekali aż tylu przedszkolaków przejdzie przez przejście dla pieszych. Szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE W GRUPIE II (galeria)

Przedszkolaki mogły zaspokoić potrzebę ruchu, gdy na podwórku było ponuro i deszczowo na naszej mini sali gimnastycznej, gdzie bardzo chętnie wykonywały zalecone im zadania, z wykorzystaniem dostępnych przyrządów gimnastycznych. Zajęcia bardzo się dzieciom spodobały i chętnie będziemy do nich powracać.

SŁOŃ AMBROŻY IDZIE NA BAL (galeria)

W trakcie audycji muzycznej przybliżone zostały dzieciom niektóre tańce ludowe i standardowe. Poprzez zabawę, " Opowieść o Słoniu Ambrożym" omówione zostały poszczególne rodzaje tańców. Nasz bohater otrzymał zaproszenie na bal, na który miał się udać z żoną Anastazją. Problemem było to, iż oboje nie potrafili tańczyć. Słoń Ambroży preferował tańce ludowe ( polka, oberek, polonez), a słonica Anastazja – standardowe ( walc, cha-cha, tango). Czy ich lekcja zakończyła się sukcesem?

Pani stomatolog w przedszkolu (galeria)

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh” w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, która opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.
Ubrana w swój „roboczy” strój pokazała przedszkolakom na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach z czego składa się ząb i co się dzieje z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie i ucząc prawidłowego mycia zębów. Zaprezentowała również przyrządy, którymi posługuje się podczas badania. Dzieciom bardzo podobała się wizyta Pani dentystki w przedszkolu i z pewnością teraz każdy z nich z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. Dziękuje mamusi Zosi za tak ciekawą lekcję
!

Akademia Aquafresh (galeria)

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh", która stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych, a także działania edukacyjne skierowane do rodziców. W naszym przedszkolu nauczyciele wspólnie z rodziami i dziecmi realizowac będą zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowia i higieny jamy ustnej, zdrowego żywienia mającego wpływ na zdrowie zębów oraz codzienne mycie ząbków przez dzieci w przedszkolu. We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyc bedą bohaterowie "Akademii Aquafresh"- pastusie: Milky, Lilly i Billy. Agnieszka Charytonow Eugenia Kazimiruk

Projekt unijny "Mądre dziecko" w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce.(galeria)

Sprawozdanie z realizacji projektu "Czyste powietrze wokół nas" (plik do pobrania ppt.)

7 listopada 2011r. "WIEWIÓRECZKI" ślubowały na starszaka (galeria)

RZECZ TO WIELKA NIESŁYCHANIE
GDY STARSZAKIEM SIĘ ZOSTANIE
WTEDY TRZEBA WSZYSTKO WIEDZIEĆ,
PIĘKNIE BAJKĘ OPOWIEDZIEĆ
NARYSOWAĆ, TAŃCZYĆ, ŚPIEWAĆ
NA NIKOGO SIĘ NIE GNIEWAĆ
ZNAĆ ZASADY WYCHOWANIA
PIĘKNIE UCZYĆ SIĘ CZYTANIA.
Nasza grupa – „WIEWIÓRECZKI” przygotowała część artystyczną dla pani Dyrektor oraz naszych rodziców.Chcieliśmy wszystkim pokazać co już potrafimy.Były więc piosenki, wiersze oraz tańce.Wszystkim bardzo się podobało. Dostaliśmy gromkie brawa. Na zakończenie tak ważnej dla nas uroczystości pani Dyrektor pasowała nas na straszaków specjalnym ołówkiem.Dostaliśmy piękne książki, upominek - odznakę starszaka z logo naszej grupy, przygotowaną przez nasze panie. Po uroczystości miło było usiąść z rodzicami i poczęstować się słodkościami i owocami, które dla nas przygotowali.Ten dzień będziemy długo wspominać.

Przedszkolaki zwiedzają Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce (galeria)

Ważne jest, aby już od najmłodszych lat przedszkolacy rozumieli konieczność ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami oraz rozwijali troskę o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Okres przedszkolny w życiu dziecka to czas kształtowania zalążków właściwych postaw i przekonań. W ramach realizacji projektu „Czyste powietrze wokół nas” wiewióreczki i jeżyki wybrały się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Hajnówce. Dzieci bardzo interesowały ogromne zbiorniki, dlatego zadawały mnóstwo pytań. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób oczyszczane są nieczystości i gdzie wypływa czysta woda. Serdecznie dziękujemy Pracownikom PWiK i POZDRAWIAMY.

Wizyta policjantów (galeria)

Także w tym roku szkolnym nasze przedszkole odwiedzili Policjanci. Opowiadali o swojej ciężkiej pracy, wyświetlili dzieciom film o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zwrócili uwagę na potrzebę noszenia wieczorem elementów odblaskowych. Starszaki utrwaliły też numery alarmowe do służb ratowniczych. Przedszkolaki mogły zapoznać się z akcesoriami policyjnymi tj.: kajdanki, lizak, radar, alkomat, mogły przymierzyć czapkę policyjną. Następnie przedszkolaki obejrzały samochód policyjny i
jego wyposażenie. Dzieci były bardzo zaciekawione tematyką spotkania.

"O śpiewającej Biedronce i muzykowaniu na łące" (galeria)

W dniu 21.X.2011r w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt: ,"O śpiewającej Biedronce i muzykowaniu na łące". Wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez muzykę to jeden z celów podstawy programowej, które są realizowane w przedszkolu. Celem tej audycji było zapoznanie z podstawowymi elementami dzieła muzycznego, za pomocą zabawnej historii o Biedronce i jej przyjaciołach: Koniku Polnym, Żuku i Pająku. Muzycy, zapraszając do zabawy dzieci, dokonują analizy dzieła muzycznego. Okaże się, że aby powstała piosenka potrzebne są: melodia, rytm, tempo, dynamika, harmonia i kolorystyka dźwiękowa. Znaczenie każdego z tych elementów zostało przedstawione w wesołych piosenkach, do wspólnego wykonania których zaproszono dzieci.

ŚWIĘTO DRZEWA (galeria)

Nasze przedszkole poraz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Święto Drzewa". Starszaki wraz z zaproszonym gosciem panem Leśniczym, zasadziły na naszym placu przedszkolnym kilka nowych sadzonek drzew. Najmłodsze przedszkolaki natomist, uczestmiczyły w przygotowanej z tej okazji uroczystosci. Dzieci uczestniczyły m.in. w zabawie "Po nitce do kłębka" ukazującej znaczenie drzew dla człowieka, rozwiązywały zagadki o drzewach oraz kojarzyły odpowiedzi z ilustracjami drzew. Bawiły się przy muzyce, a na zakończenie w obecności naszego gościa jako "Przyjaciele Przyrody" złożyły ekologiczne ślubowanie. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz podziękowaniem i wręczeniem panu Leśniczemu upominku - obrazu przedstawiającego las. Przystąpienie do tej akcji na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego przedszkola.

"Narodziny piosenki - instrumenty etniczne" (galeria)

Bardzo lubimy, gdy nasze przedszkole odwiedzają ciekawe osoby. Tym razem poraz pierwszy zagościł u nas Pan Andrzej z Białegostoku ze swoimi niespotykanymi instrumentami etnicznymi. Przedszkolaki poznały budowę i sposób grania na tych dziwnych instrumentach, niektórzy nawet próbowali zagrać melodię. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości.

Sok owocowy (galeria)

Przedszkolaki z grupy III z wielkim zaangażowniem  przygotowały smaczny i zdrowy sok ze świeżych owoców. Przy okazji zapoznały się z etapami przygotowania soku: mycie owoców, krojenie, wyciskanie soku z owoców przy pomocy sokowirówki. Samodzielnie wykonany sok bardzo dzieciom smakował. 

"Biedroneczki" poznają przedszkole (galeria)

Dzieci z grupy I szybko zaadaptowały się w naszym przedszkolu. Bez większego problemu rozstają się z rodzicami. Jedzą, czasami z pomocą pań. wykonują zabiegi higieniczne w łazience samodzielnie się bawią zarówno w sali jak i na podwórku. Uważamy,że są szczęśliwe w naszym przedszkolu i pobyt u nas sprawi im dużo radości.

Święto pieczonego ziemniaka w grupie III (galeria)

"Na świętej Tekli ziemniaki będziem piekli" - zgodnie z tą jesienną tradycją w miniony czwartek, przedszkolaki z grupy wiewióreczek wraz z panią Ulą i Eweliną oraz z rodzicami wyruszyły autobusem Komunikacji Mieskiej do gospodarstwa agroturystycznego w okolicach Judzianki.
"Święto pieczonego ziemniaka” jest dobrą okazją dla przypomnienia dzieciom znaczenia tradycji w naszym życiu, znaczenia cyklu pór roku w życiu naszych przodków oraz tego jak można się dobrze bawić bez użycia komputera i telewizora. Wizytę rozpoczęliśmy od podziwiania róznokolorowych ptaków: kur, indyków, kaczek, gęsi, pawi i bażantów.
Miłą niespodzianką okazał się następny punkt programu. Kucyk , który uparł się jak osiołek i nie pozwolił wsiąść nikomu na swój grzbiet... ale siedzieć w siodle kowboja to też przyjemność. Punktem kulminacyjnym naszej zabawy były samodzielnie pieczone pyszne kiełbaski i oczywiscie ziemniaczki prosto z ogniska. Czwartkowe wydarzenie okazało się być wielką ucztą dla „ ducha, ciała i umysłu”. Dostarczyło zebranym wielu pozytywnych emocji i satysfakcji.Szkoda,że święto pieczonego ziemniaka odbywa się tylko raz do roku

Spacer w poszukiwaniu jesieni (galeria)

Dzieci z grupy III i IV udały sie do Parku Miejskiego w poszukiwaniu jesieni. Przedszkolaki z wielką radością bawiły się w różnobarwnych liściach i komponowały piękne jesienne bukiety, które teraz zdobią nasze przedszkolne sale.

Sprzątanie Świata (galeria)

Sprzątanie Świata należy już do tradycji naszego przedszkola. Dzieci uczestniczyły w tej akcji z wielką radością. Przedszkolaki zebrały bardzo dużo śmieci, segregując je do odpowiednich worków. Uczestnicząc w tej akcji, dzieci uczą się dbania o środowisko naturalne już od najmłodszych lat.