ROK SZKOLNY 2022/2023


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie Tygryski

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Zosi i Gabrysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie, wszyscy wesoło bawimy się.

Dzień Przedszkolaka w grupie Tygryski upłynął przy dużej ilości zabaw muzycznych i ruchowych. Przedszkolaki chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach, m.in: przejście przez tumel do „Krainy emocji”czy zabawy z chustą animacyjną oraz wykonały grupową pracę plastyczną. Dzień ten uspłynął nam na wspaniałej zabawie oraz czerpaniu radości z bycia przedzkolakiem. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Wszystkim przedszkolakom życzymy radości i spełnienia marzeń. /Mariola K., Beata Ś./

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy Tygryski uczestniczące w zabawach z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

 

Dzień Przedszkolaka w Kawiarni "EMMA CAFE"

Dnia 20.09.2022 grupa Króliczki wybrała się do Kawiarnii EMMA, aby świętować Dzień Przedszkolaka. Celem  wycieczki było przede wszystkim uświadomienie dzieciom, jak należy zachować się w kawiarni oraz bezpośrednie stosowanie zasad i nawyków związanych kulturalnym jedzeniem i zachowaniem się przy stole. W kawiarni powitała nas pani kelnerka. Po zdjęciu kurteczek dzieci usiadły do elegancko zastawionych stolików. Przedszkolaki częstowały się pysznymi pączkami i piły pyszny sok pomarańczowy. Dzieci pamiętały o dobrych manierach, używały słów "proszę", "dziękuję". Bardzo elegancko i kulturalnie zachowywały się przy stolikach. Widać było, że są zachwycone tą niecodzienną wizytą. Ciche rozmowy i wesoły uśmiech na buźkach naszych Króliczków świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę. /Małgorzata P., Agnieszka Ch./

Opis galerii zdjęć:
Galeria zdjęć przedstawia dzieci z grupy IV w Kawiarni Emma Cafe.

 

Dzień Przedszkolaka w grupie Kangurki

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dnia 20 września dzieci z okazji Dnia Przedszkolaka wybrały się do restauracji „Niezapominajka” na muffinki. Wyjście dla małych smakoszy nie było tylko słodką niespodzianką, która sprawiła ogromną radość ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjścia poza teren przedszkola oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. To było wspaniale przeżycie dla każdego przedszkolaka. Widać było, że dzieci są zachwycone tą niecodzienną wizytą. Ciche rozmowy i wesoły uśmiech na buźkach świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. /Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy V spożywające słodki poczęstunek w restauracji „Niezapominajka”

 

Dzień Przedszkolaka w grupie Sówki

20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Grupa Sówki ten ważny dla nich dzień obchodziła hucznie. Nie obyło się bez dużej ilości świetnej zabawy i uśmiechów. Przedszkolaki chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach, Największą atrakcją dla dzieci okazało się malowanie twarzy. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka, czyli słodki poczęstunek.Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia. /Ewa Horosz, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach przedstawione są dzieci z grupy Sówki uczestniczące w zabawach z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie Puchatki

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, gdyż w całej Polsce przedszkolaki obchodzą swoje święto. W maluszkach obchodziliśmy ten dzień 21 września i było u nas bardzo wesoło. Wspólnie uczestniczyliśmy w zabawach przy muzyce, zabawach z balonami oraz chustą animacyjną Klanza. Każdy przedszkolak odbił na sercu wyciętym z brystolu swoją rączkę, a chętnym dzieciom panie pomalowały buźki. Od pani Dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowy dyplomik i papierowy cukierek z życzeniami.

Z okazji święta wszystkim przedszkolakom życzymy radości i spełnienia marzeń.
/Barbara K., dyr. Iwona Raszkiewicz/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach przedstawione są dzieci z grupy Puchatków uczestniczące w zabawach z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

 

Wycieczka do Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej w Hajnówce

16.09.2021r. przedszkolaki z grupy IV i V wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej w Hajnówce na Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Wystawa oraz zajęcia edukacyjne były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach, ich różnorodności oraz niezmiernie ważnej roli, jaką odgrywają w przyrodzie. A także poznania kilku grzybowych ciekawostek – bo świat grzybów jest różnorodny i bogaty jak Puszcza Białowieska. Są takie, które pachną anyżem, czosnkiem, ogórkami, cytryną lub maggi; niektóre z nich są silnie trujące, ale wyglądem i łagodnym smakiem podszywają się pod jadalne.

/Małgorzata P., Agnieszka Ch., Joanna B., Justyna R./

Opis galerii zdjęć:
Galeria zdjęć przedstawia dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych: IV i V z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka na wystawie grzybów oraz pracownika Politechniki prowadzącego zajęcia edukacyjne.

 

„Bezpieczny przedszkolak na drodze” - spotkanie z policjantem w grupie III

W ramach realizacji tematu kompleksowego "Bezpieczna droga do przedszkola” w grupie „Tygrysków” odbyło się spotkanie z policjantką – Panią Pauliną z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiadomości na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz znajomość niektórych znaków drogowych. Pani Paulina podkreśliła, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Następnie udaliśmy się na skrzyżowanie, gdzie w sposób praktyczny sprawdziliśmy swoje wiadomości. Dziękujemy Pani Paulinie za wspólnie spędzony czas. /Beata Środa, Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia ukazują dzieci z grupy "Tygrysków” uczestniczące w spotkaniu i wycieczce z policjantem.

 

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ W PRZEDSZKOLU W GRUPIE IV I V

Dnia 13 wrzesnia 2022r. dzieci z grupy "Kangurki" i „Króliczki” wraz ze swoimi paniami wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadziła zaprzyjaźniona Pani Basia- policjantka z KPP w Hajnówce. Podczas zajęć dzieci poznały pracę policjanta, jego umundurowanie i akcesoria oraz w kąciku ruchu drogowego dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym jak również wzięły udział w praktycznych ćwiczeniach z wykorzystaniem „miasteczka drogowego”- przeszły po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny. Dziękujemy Pani Basi za ciekawe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. /Agnieszka Charytonow, Justyna Rybaczuk, Małgorzata Palenceusz, Joanna Baczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia ukazują dzieci z grupy "Kangurki" i „Króliczki” podczas zajęć z Panią policjantką w przedszkolu.

 

"Wszystko zaczyna się od przedszkola" - Dzień Otwarty w naszym przedszkolu

W dniu 26 sierpnia w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Otwarty”. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z panią dyrektor, pracującymi nauczycielami, obejrzeć przedszkole, pobawić się na przedszkolnym placu zabaw oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie. Celem dnia otwartego była integracja dzieci i rodziców oraz ułatwienie dziecku startu w przedszkolu. Był to dzień wesoły i pełny wrażeń.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy raz w przedszkolu dzieci i rodzice będą mile wspominać.

/Dyrekcja i nauczycielki grup/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci wraz z ich rodzicami podczas zorganizowanego w przedszkolu Dnia Otwartego.

 

"Wszystko zaczyna się od przedszkola"

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem na

Dzień otwarty w Przedszkolu Nr 2 im. Kubusia Puchatka, który odbędzie się 26 sierpnia 2022r. o godzinie 10.00

Przyszłe przedszkolaki oraz rodzice będą mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej placówki.

Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce - mgr Iwona Raszkiewicz