Klub małego czytelnika

2021/2022

Zimowe spotkanie z książką pt. "Poczytaj mi o Świętach"

Jak co roku w grupie Puchatków zostało zorganizowane Zimowe Spotkanie z Książką, głównym celem, jest popularyzacja literatury dziecięcej wśród przedszkolaków. W tym roku czytaliśmy książeczki z bajkami opowiadającymi o zimie, Świętach Bożego Narodzenia i tradycjach związanych ze świętami. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy naszą Panią Dyrektor Iwonę Raszkiewicz, Panią Intendent Dorotę German i Panią Beatę Środa opiekuna stażu. W okresie świątecznym zastanawiając się nad prezentami warto zatrzymać się też przed półką z książkami i wziąć pod uwagę książki dla dzieci. Książki to zawsze ponadczasowy prezent, który się nie znudzi, a czytane w rodzinnym gronie sprawią napewno dużo radości.
/Barbara Grosz/

„O gościach, co nie przyszli na ucztę”

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Oto Hałabała! Zna go Polska cała”, w piątek dzieci z grupy II obejrzały teatrzyk na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej „O gościach, co nie przyszli na ucztę”. Celem zajęć było upowszechnienie czytelnictwa, wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej oraz rozbudzenie ciekawości przyrodniczej. Zajęcia były prowadzone przez opiekuna stażu dla pani Basi G.
/Beata Środa/

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W.Szymborska

29 września w grupie II i V obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W ramach akcji czytelniczej zaprosiliśmy do nas gości: panią Iwonę Raszkiewicz - Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka, panią Ewę Kierdelewicz oraz nauczycielki, a także 6 latkę z grupy V - Natalkę Nowik, które czytały wybrane przez dzieci pozycje książkowe. W jesiennie udekorowanej sali wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Wykonaliśmy zakładki do książek oraz przypomnieliśmy sobie o zasadach korzystania z książek. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!
/Beata Ś., Barbara G./