Rok szkolny 2022/2023


 

BAL KARNAWAŁOWY 2023 W "BAJKOLANDII"

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Na tegorocznym balu można było spotkać: kolorowe wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków i wiele innych postaci. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w przygotowanych konkursach. Karnawał był dniem pełnym wrażeń, uśmiechów i zabawy. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

 

 

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

Dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" uroczyście świetowały "Światowy Dzień Pluszowego Misia" – były to zabawy w misiowej krainie: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz fotobudka pod hasłem: Zgadnij kto jest misiem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
/A.Charytonow, E. Wasiluk/

 

 

"Dzień Przedszkolaka" z dziećmi z koła teatralnego

20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Przedszkolaki z koła teatralnego ten ważny dla nich dzień obchodziły hucznie. Nie obyło się bez dużej ilości świetnej zabawy i uśmiechów. Przedszkolaki chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach, Największą atrakcją dla dzieci okazało się malowanie twarzy.
/E.Wasiluk, A.Charytonow/

 

 

Dzieci z koła tearalnego obchodzą "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka"

Dnia 18 listopada dzieci z koła tetralnego obchodziły „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Przedszkolaki dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość.
/E.Wasiluk,A.Charytonow/

 

 

 

DZIECI Z KOŁA TEATRALNEGO "BAJKOLANDIA" Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczestniczyliśmy w zajęciach czytelniczych w MBPw Hajnówce. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach znajdują się dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" uczestniczące w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

 

„O OGRANICZONYM ZAUFANIU DO NIEZNAJOMYCH POZNANYCH NA ULICY I W INTERNECIE”

- PRZEDSTAWIENIE W HDK

W październiku 2022r. dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" obejrzały przedstawienie do HDK pt.„O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie”, na które zaprosiła nas Fundacja „Bezpieczny przedszkolak- bezpieczny uczeń” oraz komisarz Piotr Kowalski. Obejrzane przedstawienie oparte było na motywach baśni Braci Grimm "O Królewnie Śnieżce" i bajce "O Króliczku" M. Supińskiej. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia ukazują dzieci z podczas oglądania przedstawienia „O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie.”

 

Wizyta w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce

W październiku 2022r. dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" odwiedziały MIOKB w Hajnówce. Dzieci obejrzały pokonkursową wystawę prac ogólnopolskiego konkursu platycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem” oraz dowiedziały się, jakie koszule noszono kiedyś, z jakiego materiału były one wykonane, jak pozyskiwano materiał - len oraz jakim sposobem zdobiono. Wszystko to robione było ręcznie. Niektórzy mieli zaszczyt przymierzyć stroje.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia ukazują dzieci z podczas wizyty w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.


Rok szkolny 2021/2022


 

Udział przedszkolaków w audycji muzycznej on-line "Co to jest rytm - opowieści Kłapouchego"

Muzycy przedstawili historię czwórki bajkowych przyjaciół – Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska i Kłapouchego. Bohaterowie prowadzili ze sobą żywą rozmowę, coś sobie opowiadali, dyskutowali, tylko Kłapouchy nic nie mówił i wydawał się zupełnie niezainteresowany tematem. Jednak w dalszej części przedstawienia okazało się, że to właśnie Kłapouchy miał najwięcej do powiedzenia. Chodziło bowiem o RYTM, a Kłapouchy wie o nim bardzo dużo Artyści w prosty sposób opowiedzieli o różnych rodzajach rytmu i o tym jak, bardzo jest on w muzyce potrzebny. /A.Charytonow, E. Wasiluk/

 

 

„W KARNAWALE SAME BALE…”

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, możliwość przeistaczania się w niezwykłe postacie z bajek.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia ukazują dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” podczas prezentacji pięknych, karnawałowych strojów.

 

 

KOLĘDOWANIE W PRZEDSZKOLU „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”

Okres Bożego Narodzenia to czas pełen radości, nadziei, refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Niech radosna atmosfera Świąt będzie przepełniona miłością, spokojem i rodzinnym ciepłem. Niech nadchodzący Nowy 2022 Rok doda Państwu optymizmu, nadziei, siły i przyniesie same dobre dni. Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt!
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach przedstawione są dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” podczas świątecznego kolędowania.

 

 

„MIKOŁAJKI, DZIEŃ JAK Z BAJKI”

Z okazji przypadających 6 grudnia tradycyjnych „Mikołajek”, podczas zajęć z koła teatralnego „Bajkolandia” odbyło się czytanie bajek związanych ze świętem „Mikołajek” i świętami Bożego Narodzenia. Dzieci słuchały opowieści o krainie, z której przybył Mikołaj , o reniferach ciągnących jego sanie oraz jego pomocnikach. Dzieci z łatwością rozwiązały zagadki, recytowały wiersze, śpiewały.

/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" podczas obchodów „Mikołajek”.

 

 

Deszczyk pada kap, kap, kap...

W deszczowe pochmurne i deszczowe dni dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" wzięły udział w zabawach twórczych inspirowanych wierszem, piosenką i aktywnością plastyczną "Pada,pada deszcz". Przedszkolaki na zajęciach wykonały pelerynki przeciwdeszczowe według własnej inwencji twórczej. Na zakończenie uczestniczyliśmy w improwizacji spaceru w deszczu w wykonanej pelerynce. Czasami fajnie jest, gdy na dworze pada deszcz...

 

 

 

Konkurs międzyprzedszkolny pt. "Dynia Królową jesieni"

W miesiącu październiku dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" wzięły udział w hajnowskim międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym "Dynia królową jesieni". Przedmiotem konkursu było wykonanie najciekawszych i najzabawniejszych prac przestrzennych z dyni z wykorzystaniem różnych elementów dekoracyjnych. Oto dzieła naszych przedszkolaków -Sebastiana G. i Mai N. -laureatów III miejsca. Gratulujemy i życzymy radości z rozwijania uzdolnień.

 

 


Rok szkolny 2020/2021


 

PRACE PLASTYCZNE "WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW" 2021

Dzieci uczeszczjace na zajęcia z koła teatralnego "Bajkolandia" przygotowały piękne pracę plastyczne na ogólnopolski konkurs "Wiosna młodych talentów" 2021. Statuetkę Talent 2021 otrzymała Hania Romańczuk, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć.
Zdjęcia przedstawiają dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" wraz ze swoimi wykonanymi pracami.

 

 

Inscenizacja bajki "Czerwony kapturek" i "Trzy świnki"

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z postacjami z bajki /pacynkami/. Zobaczyły również, czym różnią się kukiełki od pacynek. Nastepnie dzieci wspólnie stworzyły swój własny "Teatr przedszkolny", odegrały swoje własne przedstawienie teatralne.
/Ewelina Wasiluk, Agnieszka Charytonow/

 

 

 

ZIMOWY PEJZAŻ

"Zimowy pejzaż" to zajecia w których uczestniczyły dzieci koła teataralnego "Bajkolandia". Nasze dzieci podczas zajęć przeniosły się do krainy lodu,śniegu,reniferów,bałwanków i zielonego lasu. Zimowe pejzaże są miłym elementem świątecznego wystroju a także inspiracją do tworzenia wspólnie z dziećmi nowych dekoracji.W ten magiczny twórczy sposób wstąpiliśmy w świąteczny nastrój...cóż, niebawem Święta Bożego Narodzenia które zbliżają sie wielkimi krokami.
/A. Charytonow, E. Wasiluk/

 

 

"ZIMOWE ŚPIEWANIE, ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE"

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z koła teatralnego "Bajkolandia" wzięły udział w zajęciach podczas których poznały tradycje i zwyczaje świąt oraz śpiewały kolędy, pastorałki oraz inne piosenki o tematyce świątecznej. Działania teatralne miały na celu: rozbudzanie zainteresowań sztuką, wprowadzanie w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, czerpanie radości ze wspólnego bycia razem, nabywanie umiejętności wyrażania uczuć i przeżywania ich podczas przedstawienia oraz wspólnego kolędowania. Było bardzo urokliwie i sympatycznie.
/A. Charytonow, E.Wasiluk/

 

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pędzelek 2020- Kocham zwierzęta”

W miesiącu październiku 2020r. dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pędzelek 2020- Kocham zwierzęta”, którego organizatorem była Fundacja Mamo Tato z Łodzi. Głównym celem konkursu była promocja postawy szacunku, empatii oraz opiekunczego stosunku do zwierzat oraz wspieranie talentów plastycznych dzieci. W konkursie wzięły udział: Maria Nikołajuk, Nikola Skiepko i Hania Romańczuk.
/A. Charytonow, E. Wasiluk/

 

 

 


Rok szkolny 2019/2020


Odwiedziny wolontariuszy z "Pocztówki"

Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka": Alani z Hiszpanii, Salbi z Armenii, Roa z Gruzji, Blandine z Francji i Lluna z Katalonii za zajęciach koła teatralnego "Bajkolandia"
/E. Wasiluk, A. Charytonow/

 

 

 


Rok szkolny 2016/2017


Konkurs recytatorski dla przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”

Dnia 31 maja 2017r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „O złotą różdżkę dobrej wróżki”. Głównym celem konkursu jest rozbudzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez żywe mówione słowo. III miejsce zdobyła Hania Wołczyk z grupy 6 latków, która recytowała wiersz „Na straganie” Jan Brzechwa. Serdecznie gratulujemy. Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/ 07.06.2017

 

SPOTKANIE Z „MRÓWKĄ”

W styczniu 2017r. dzieci z koła teatralnego uczestniczyły w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Najładniejsza ozdoba choinkowa”, którego organizatorem był Market Budowlany PSB MRÓWKA w Hajnówce. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe nagrody rzeczowe. /A. Charytonow, E.Wasiluk/ 05.03.2017

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA”

W miesiącu grudniu 2016r. dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja najpiękniejsza choinka”, którego organizatorem był PSS Społem w Hajnówce. Tymek Grądziel otrzymał I miejsce a 4 pozostałych uczestników: Amelia S, Marta G, Karina D, Czarek C, – wyróżnienia. Wszystkie dzieci , biorące udział w konkursie zostały obdarowane świątecznymi prezentami przez Panią Prezes PSS Społem w Hajnówce Mieczysławę Bogdanowicz. Serdecznie gratulujemy! /A. Charytonow, E. Wasiluk/ 26.02.2017

 

Konkurs plastyczny „Bezpieczne Dzieciaki – kolej na pociąg”.

W miesiącu wrześniu 2016r., dzieci z koła „Bajkolandia” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpieczne Dzieciaki – kolej na pociąg”. Przedszkolaki Asia M., Amelka S. i Marta G. wykonały prace różnymi technikami i przy użyciu rozmaitych przyborów, m.in: kredek, flamastrów, plasteliny, krepiny, a także kasztanów czy rzeczy pozyskanych z recyklingu. Dziewczynki za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w formie kolorowanek. A. Charytonow, E. Wasiluk 09.10.2016

 2015-2016


Tematyka zajęć w drugim półroczu.

1.Bałwanek-wycinanka z papieru
2.Śpiąca królewna i 7 krasnoludków ilustracje do baśni, rysunek kredką pastelową.
3.Kolorowe jajka-ozdabianie konturów jajek bibułą, plasteliną i kredkami pastelowymi.
4.Wiosenna łąka-wydrapywanka
5.Żubr, król zwierząt Puszczy Białowieskie-rysunek kredką pastelową 13.06.2016

Wyróżnienie dla Hani Wołczyk w XIII ogólnopolskim konkursie „Wiosna Młodych Talentów”

W miesiącu marcu dzieci z koła teatralnego przygotowały prace na ogólnopolski konkurs „Wiosna Młodych Talentów”. Hania wykonała trzy piękne prace plastyczne i tym samym zdobyła wyróżnienie.15 kwietnia 2016r. Hania uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu w HDK. Hani gratulujemy sukcesu.

Wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”


W miesiącu grudniu dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”, w którym Marta Golonko otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. /A. Charytonow, E. Wasiluk/ 23,12,2015

Sukces Marty Golonko w miejskim konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm”

Dnia 26 stycznia 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm” w którym Marta Golonko zajęła III miejsce. Laureatce gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 03.04.2015

Sukces Wiktorii Baszun w I międzynarodowym konkursie plastycznym "Zwierzęta Puszczy Białowieskiej".

Dnia 27 lutego 2015r. odbyło się rozstrzygnięcie I międzynarodowego konkursu plastycznego "Zwierzęta Puszczy Białowieskiej" .Koło teatralne reprezentowały 3 prace: Wiktorii B., Marty G., Aleksandra J., które zostały wykonane pod kierunkiem Pani Agnieszki. Ogromnym sukcesem było zdobycie przez Wiktorię B. II miejsca . Gratulujemy . 30.03.2015

Wyróżnienie dla Natalii Dunda w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Jesteśmy Dziećmi Jednego Świata”.

23.01.2015r. w Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbyło się podsumowanie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Jesteśmy Dziećmi Jednego Świata”. Koło teatralne „Bajkolandia” reprezentowała praca Natalii Dunda, która zdobyła wyróżnienie. Laureatce serdecznie gratulujemy. 16.02.2015

Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm

W styczniu 2015r., w związku z ogłoszonym konkursem plastycznym dla przedszkolaków przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce pt. „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm" – dziewczynki : Julia K, Julia J. i Marta G. pod kierunkiem pani Agnieszki przygotowały trzy piękne prace plastyczne wykonane różnymi technikami plastycznymi. Niecierpliwie czekamy na rozstrzygniecie konkursu...

I Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytmy Podlasia"

W dniu 26 kwietnia 2014 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbył się I Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytmy Podlasia", w którym wzięły udział dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia”. Impreza ta miała na celu przede wszystkim przybliżenie różnych stylów i rodzajów tańca, umożliwienie zaprezentowania przez dzieci swoich umiejętności przed szerszą publicznością, promowanie dziecięcej twórczości tanecznej oraz integrację zespołów działających na terenie województwa podlaskiego. Nasze przedszkolaki na scenie zaprezentowały dwa układy taneczne: „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego oraz taniec nowoczesny z parasolkami. (08.05.2014)

Wyróżnienie dla Gabrysi Krasowskiej w eliminacjach powiatowych XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków
pt. „Mama, tata i ja”

30 kwietnia 2014 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja". Koło teatralne „Bajkolandia” reprezentowała Gabrysia Krasowska , która przepięknie zaśpiewała piosenkę pt. „To wiosna” zdobywając wyróżnienie. Laureatce serdecznie gratulujemy. (03.05.2014)

Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza

W związku z ogłoszonym konkursem „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” dnia 3 kwietnia 2014r. dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem pani Eweliny i Agnieszki przygotowała piękne prace plastyczne wykonane różnymi technikami plastycznymi. Celem konkursu było: poznanie kultury, tradycji i obrzędowości regionu, budowanie postawy dialogu między ludźmi różnych kultur, narodów i religii, pogłębianie wzajemnego zaufania i sympatii, poszerzanie wzajemnej otwartości ułatwiającej kontakt z drugim człowiekiem. Konkurs został zorganizowany przez: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz. Niecierpliwie czekamy na rozstrzygniecie konkursu...(11.04.2014)

Koło teatralne „Bajkolandia” obchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca 2014r., dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. W tym dniu dzieci wykorzystały różne przedmioty zgromadzone w kąciku teatralnym np.: pacynki, kukiełki, dekoracje, stroje do swobodnych zabaw w teatr. Ogromną rolę w stymulowaniu twórczych działań dzieci naszego koła odgrywa dostęp do przedstawień teatralnych które odbywają się w naszym przedszkolu w wykonaniu profesjonalnych aktorów podczas których dzieci mają możliwość obejrzenia teatrzyku kukiełkowego czy żywego słowa.

Koło teatralne "Bajkolandia"

Dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” na zajęciach zamieniają się w małych aktorów. Na podstawie opowiadania „Czerwony Kapturek” dzieci przygotowały mini teatrzyk z wykorzystaniem pacynek. Sprawiło to najmłodszym wiele radości.(29.01.2014)

    

Jasełka w wykonaniu dzieci z koła teatralnego „Bajkolandia” w Domu Miłosierdzia „Samarytanin”. Dnia 20.12.2013 r. dzieci z Przedszkola nr 2 w Hajnówce udały się do Domu Miłosierdzia „Samarytanin” w Hajnówce, by umilić czas przed świętami ludziom chorym i starszym. Przedstawieniu jasełkowym przyglądali się również uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Tego dnia najmłodsi zaprezentowały przygotowane wspólnie ze swoimi nauczycielkami przedstawienie „Jasełkowe”..(29.01.2014)

   

Dzieci z koła teatralnego „ Bajkolandia” uczestniczą w różnorodnych konkursach plastycznych i muzycznych. Dnia 22.11.2014r. Ola. W. uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki” Baśnie i legendy polskie”, gdzie zdobyła nagrodę.(29.01.2014)

   

 

Przedszkolaki z koła teatralnego chętnie uczestniczą w różnorodnych konkursach plastycznych. Na ostatnich zajęciach wykazały swoje umiejętności plastyczne na ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole Słoneczna Szóstka w Śremie pt. "NAMALUJ SWOJEGO MISIA". Prawda że piękne. Na innych jeszcze zajęciach dzieci z koła teatralnego wykonywały prace również na konkurs plastyczny pt. "Polskie bajki, baśnie i legendy". Prace zostały już wysłane, również były bardzo ciekawe.

   

Dnia 5 listopada odbyły się zajęcia z koła teatralnego, na których przedszkolaki świetnie się bawili. Zakupione nowe rekwizyty teatralne bardzo zaciekawiły dzieci i dostarczyły mały aktorom wiele radości. Każdy miał okazję przygotować mini teatrzyk dla innych dzieci.
   

Dnia 10 lutego 2011r. dzieci z koła teatralnego wzięły udział w zajęciach pt. "Po co jest teatr" na podstawie wiersza J.Kulmowej. Mali aktorzy zapoznali się z rekwizytami, dekoracją, poznały wybrane formy teatralne: teatr żywego słowa, teatr lalek i teatr cieni.

   

Dnia 20 stycznia 2011r. dzieci z koła teatralnego na podstawie opowiadania "Bajkowa opowieść" przygotowały mini teatrzyk dla młodszych kolegów i koleżanek z pzredszkola. Po zakończonym przedstawieniu odbyła się pogadanka na temat spektaklu, grający aktorów, dekoracji, kostiumów aktorów, tresci przedstawienia.

   

Wiosna Młodych Talentów (galeria)

W związku z ogłoszonym konkursem plastycznym przez Hajnowski Dom Kultury pt."Wiosna Młodych Talentów 2011" w dniach 22-24.02.2011r., Róża pod kierunkiem pani Eweliny i Agnieszki przygotowała trzy piekne prace plastyczne wykonane różnymi technikami plastycznymi. Niecierpliwie czekamy na rozstrzygniecie konkursu...