Certyfikat udziału w ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa 2023"

Nasza placówka w roku szkolnym 2023/2024 otrzymała Certyfikat placówki edukacyjnej przyjaznej drzewom, która kształtuje postawę troski i szacunku do drzew wśród dzieci biorąc udział w Ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa 2023", która miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulanie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przytulając drzewa pokazaliśmy, że los lasów nie jest nam obojętny!
#straznicylasow@straznicylasow

Koordynatorzy: Mariola Krawczyńska, Justyna Rybaczuk, Barbara Grosz

 

 

 

Certyfikat udziału w VI edycji akcji "Sprzątamy dla Polski"
pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego


Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 zdobyło certyfikat za udział dzieci z grupy: I, II, III, IV i V wraz z paniami w finale jesiennej VI edycji akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, której celem była walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych oraz promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać nasze środowisko. Tegoroczna akcja #SprzątamyDlaPolski była świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Dbajmy o naszą planetę każdego dnia, aby cieszyć się otaczającym nas pięknem przyrody.

Koorydynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka - Iwona Raszkiewicz oraz wszystkie nauczycielki poszczególnych grup przedszkolnych.

 

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy"


Głównym założeniem projektu „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie, poznanie roli wróbli w naszym życiu.
Projekt był zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego.

Dzieci z gr. III przez cały rok szkolny realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny, który opierał się na dawnej literaturze H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku”. Poprzez przygody małego wróbelka dzieci:
- poznały ptaki, a szczególnie budowę wróbla;
- dowiedziały się kto to jest ornitolog i na czym polega jego praca;
- poznały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, oraz znajomość swojego adresu;
- dzieliły się pomysłami, jak pomóc ptakom podczas nadchodzącej zimy.
- poznały współczesne formy komunikowania się ludzi (sms, Messenger, WhatsApp, e-mail);
- dowiedziały się, jak dawniej wyglądała komunikacja: listy, poczta pantoflowa, telefon;
- wykonały kartki świąteczne i wysyłały je do różnych instytucji zaprzyjaźnionych z przedszkolem;
- poznały drogę listu od nadawcy do adresata;
- dowiedziały się co robić by być zdrowym - spotkanie z panią pielęgniarką;
- poznały zjawiska atmosferyczne- jak zapobiegać zmianą klimatu i czy dzieci mają na to wspływ;
- poznały znaczenie stwierdzenia „Stroić się w cudze piórka”. Wspólnie wyjaśniliśmy, że nie pasują nam "cudze piórka" warto być sobą i cieszyć się tym jakim się jest.
- poznały ptasie przysłowia – wyjaśnialiśmy ich znaczenia.
Poznały ciekawe miejsca w Polsce związane z wakacyjnym wypoczynkiem.
Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy również kącik tematyczny dla wróbelka do którego przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zaglądały. Dostarczały tam różnych darów w zależności od pory roku. Przedszkolaki z gr. III z całą pewnością mogą stwierdzić, że wróbelek stał się ich przyjacielem!

Realizator projektu: Beata Środa

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jestem małym przyjacielem przyrody”


W roku szkolnym 2022/223 dzieci z grupy II i III z naszego przedszkola realizując zadania projektu zdobyły Certyfikat dla naszej placówki. Głównym założeniem projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
Celami projektu było:
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;
- kształtowanie postaw proekologicznych;
- kreatywne i twórcze działania dzieci, nauczycieli i rodziców;
- prowadzenie zabaw badawczych celem zgłębiania wiedzy przyrodniczej i wytwarzaniem zaciekawienia i zainteresowania przyrodą;
- promocja placówek oświatowych;
- integracja nauczycieli, dzielenie się pomysłami.

Czas realizacji projektu od 01.09.2022 r. do 31.05.2023 r.

Realizatorzy projektu: E.Horosz, E.Wasiluk, B.Środa, M.Krawczyńska

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Ciekawski Zajączek poznaje świat matematyki"


W bieżącym roku szkolnym 2022/223 dzieci z grupy „Sówki" i „Tygryski” zrealizowały wszystkie zadania w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Ciekawski Zajączek poznaje świat matematyki” zdobywając Certyfikat dla placówki. Projekt powstał z myślą o przedszkolakach, które codziennie z ogromną ciekawością poznają otaczający ich świat. Matematyka jest wszędzie, a kształtowanie pojęć matematycznych w głównej mierze dokonuje się w naturalnych sytuacjach życia codziennego. W związku z tym, poznawanie treści matematycznych powinno być wtopione w codzienne, spontaniczne działania.
Projekt edukacyjny „Ciekawski Zajączek poznaje świat matematyki” to połączenie czynnościowego nauczania matematyki z różnymi formami aktywności poznawczej dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie nabywania kompetencji matematycznych, dziecięcy umysł wykonuje szereg procesów związanych z klasyfikowaniem i tworzeniem pojęć, tworzeniem logicznych wypowiedzi, spostrzeganiem, przewidywaniem skutków na bazie dostrzeganych przyczyn oraz liczeniem. Nauka w rzeczywistości odbywa się poprzez doświadczanie, a jest ono efektywne wtedy, gdy angażujemy w nie umysł i emocje.
Projekt „Ciekawski Zajączek poznaje świat matematyki” powstał z myślą o spontanicznym zainteresowaniu dzieci treściami matematycznymi w codziennych sytuacjach.
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: od października 2022 do maja 2023
Realizatorzy projektu: E.Horosz, E.Wasiluk, B.Środa, M.Krawczyńska

 

Certyfikat udziału w IV edycji akcji "Sprzątamy dla Polski" pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego


Nasze przedszkole w roku szkolnym 2022/2023 zdobyło certyfikat za udział dzieci z grupy: II, III, IV i V wraz z paniami w finale jesiennej IV edycji akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, której celem było promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać nasze środowisko. Tegoroczna akcja #SprzątamyDlaPolski była świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Koorydynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka - Iwona Raszkiewicz i wszystkie nauczycielki poszczególnych grup przedszkolnych.

 

Certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Co słonko widziało”


Dzieci z koła czytelniczego „Klub małego czytelnika” z grupy II w roku szkolnym 2021/2022 brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Co słonko widziało”, w którym uzyskaliśmy Certyfikat dla placówki. Założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej oraz promowanie czytelnictwa. Projekt był zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego oraz wpisywał się w „Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (pkt.1,2,3). Dzieci z koła czytelniczego „Klub małego czytelnika” dziękują organizatorom projektu za wspólną zabawę.

Koordynator: Beata Środa

 

Certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Oto Hałabała! Zna go Polska cała”


Dzieci z koła czytelniczego „Klub małego czytelnika” z grupy II w roku szkolnym 2021/2022 brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Oto Hałabała! Zna go Polska cała”, w którym uzyskaliśmy Certyfikat dla placówki. Głównym założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej na podstawie książki „Z przygód krasnala Hałabały” autorstwa Lucyny Krzemienieckiej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie oraz promowanie czytelnictwa. Projekt był zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Patronat nad projektem objął miedzy innymi: Minister Edukacji i Nauki, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, miesięcznik „Bliżej Przedszkola” oraz magazyn dla dzieci „Świerszczyk”.
Koło czytelnicze „Klub małego czytelnika” wraz z opiekunem Panią Beatą żegnają się z Hałabałą i dziękują organizatorom za możliwość wzięcia udziału w świetnym projekcie.

Koordynator: Beata Środa

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko"


Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym„Kreatywny Przedszkolak-Kreatywne Dziecko", który realizowany był od 1 października 2021r. – 30 maja 2022r. Głównym celem projektu było kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Udział w projekcie zainicjowała obecna grupa I „Sówki” (trzylatki) wraz z panią Eweliną Wasiluk oraz panią Ewą Horosz. Istotne było to aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości (gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy… traktuje jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu. Integracja grona nauczycieli oraz wspólna inspiracja.

Koordynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka Iwona Raszkiewicz i nauczycielki: E.Wasiluk,E.Horosz

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Ekologicznym „Gramy w zielone”


Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Gramy w zielone”. Projekt realizowany był od 1 września 2021r. – 31 maja 2022r. Projekt miał charakter ogólnopolski i skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli. Głównym celem projektu jest rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Projekt był zgodny z obowiązującą podstawą programową oraz jednym z kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022 – „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”.

Koordynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka Iwona Raszkiewicz i nauczycielki.

 

Certyfikat w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ”Covidowe zdrowe love”


Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjny „Covidowe zdrowe love”. Projekt realizowany był od 15 września 2021r. – 31 maja 2022r. Proponowane działania w projekcie "Covidowe zdrowe love" miały na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Projekt zrodził się z potrzeby uświadomienia dzieciom i ich rodzicom tego, w jaki sposób należy dbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Projekt skupiał się na trzech aspektachzdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz, najważniejszej w obecnych czasach, higienie zdrowia psychicznego.

Koordynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka Iwona Raszkiewicz i nauczycielki.

 

 

CERTYFIKAT w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”, czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni II Edycja


Nasza placówka w roku szkolnym 2020/2021 zdobyła CERTYFIKAT w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”, który realizowany był od 1 października 2020r. do 31 maja 2021r. Głównym celem projektu było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Udział w projekcie zainicjowała grupa I „Tygryski” wraz z nauczycielkami. W trakcie realizacji VIII modułów m.in:
Moduł I „Szacunek”
Moduł II „Przyjaźń i miłość”
Moduł III „Tolerancja, sprawiedliwość”
Moduł IV „Solidarność, piękno”
Moduł V „Uczciwość”
Moduł VI „Odwaga”
Moduł VII „Złośliwość, pokojowość”
Moduł VIII „Odpowiedzialność, mądrość”
Dzieci miały możliwość wszechstronnego rozwoju w obszarach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym i fizycznym. Projekt wpłynął na wzrost czytelnictwa i doskonaleniu umiejętności językowych dzieci w najmłodszej grupie. Placówka po realizacji projektu uzyskała Certyfikat za aktywny i twórczy udział w kształtowaniu wśród najmłodszych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością, pozwalając spojrzeć dzieciom na to co wydaje się trudne i nie do pokonania.

Koordynatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka Iwona Raszkiewicz i nauczycielki: M. Krawczyńska, A. Majewska – Iwaniuk

 

Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Las, dwa, trzy matematyczne przygody wśród przyrody”


Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Las, dwa, trzy matematyczne przygody wśród przyrody”, który realizowany był od 1 września 2019r. – 31 maja 2020r.. Celem projektu było promowanie edukacji w kontakcie z naturą, aby wspomagać wieloaspektowy rozwój dzieci. Udział w projekcie zainicjowała obecna grupa V „Tygryski” (sześciolatki) wraz z panią Mariolą Krawczyńską oraz panią Agatą Majewską - Iwaniuk. Projekt miał również na celu wzmocnienie doświadczeń dzieci z zakresu edukacji przyrodniczej, a w szczególności nabywanie wiadomości i umiejętności matematyczno – przyrodniczych. Po realizacji projektu oraz współpracy z przedszkolami z całej Polski stwierdzamy, że matematyka jest wszędzie. Dzieci wśród przyrody jako naturalnego środowiska miały możliwość zabawy i wszechstronnego rozwoju. Realizacja projektu okazała się dla dzieci wspaniałą przygodą.

Koordynatorzy: M. Krawczyńska, A. Majewska – Iwaniuk

 

 

Certyfikat udziału w Międzynarodowym Projekcie z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień ,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”


Nasze Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce w roku szkolnym 2019/2020 uzyskało Certyfikat w Międzynarodowym Projekcie z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”, w którym udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne: Kangurki, Króliczki, Puchatki, Sówki, Tygryski wraz z paniami nauczycielkami poszczególnych grup. Celem głównym projektu było: wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą przedszkolaka. W ramach realizacji V modułów m.in.:
I ,,ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE ”
II ,,JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ”
III ,,PRZED CHOROBĄ UCIEKAM NA WŁASNYCH NOGACH”
IV ,,ZAMIAST GRAĆ NA KOMPUTERZE LEPIEJ PĘDZIĆ NA ROWERZE”
V ,,GDY ZIEMIA WOŁA O POMOC”
Zostały poruszone następujące zagadnienia:
- nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce,
- zrozumienie znaczenia zdrowia dla rozwoju człowieka,
- utrwalanie prawidłowych nawyków higienicznych i zachowań prospołecznych,
- kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
- tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej,
- kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska przyrodniczego,
- poznanie i zrozumienie zagrożeń dla zdrowia wynikających z nadmiernego spędzania czasu przy komputerze i przed telewizorem.

Dyrektor Iwona Raszkiewicz i nauczycielki: B. Grosz, B. Środa, M. Palenceusz, A. Majewska – Iwaniuk, E. Horosz, A. Charytonow, E. Wasiluk.
Koordynatorzy projektu zespół ds. bezpieczeństwa i zdrowia: M. Krawczyńska, J. Baczyńska, B. Kiślak

 

Certyfikat Wzorowej Placówki w Ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Miło nam poinformować, że Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce otrzymało certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W roku szkolnym 2018 / 2019 dzieci z grupy I “Kangurki” wraz z nauczycielkami panią Beatą Środa i Bożeną Janicką przystąpili do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką była Pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, a organizatorem Grupa MAC S.A oraz wydawca miesięcznika “Bliżej Przedszkola”. Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci oraz rodziców. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi. Dzięki zaangażowaniu nauczycielek i dzieci przy wsparciu rodziców oraz zaproszonych gości w projekt otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w całym projekcie.
/Beata Środa/

 

Certyfikat udziału w projekcie ogólnopolskim „Przedszkolny Przewodnik Instrukcji Daltońskich”.

Nasze przedszkole zdobyło certyfikat za udział w ogólnopolskim edukacyjnym „Przedszkolny Przewodnik Instrukcji Daltońskich”. Celem projektu było znalezienie jak najlepszych metod pracy z dziećmi, aby wspomagać ich wieloaspektowy rozwój. Udział w projekcie zainicjowała obecna grupa IV wraz z panią Agatą Majewską – Iwaniuk oraz panią Barbarą Grosz. Projekt miał również na celu wzmocnienie doświadczeń dzieci z zakresu pracy metodą edukacji daltońskiej, a w szczególności podniesienie umiejętności dzieci z zakresu pracy z instrukcją poprzez udział w ich tworzeniu oraz nawiązanie współpracy z przedszkolami z całej Polski. W projekcie współpracowało ze sobą 20 przedszkoli z całej Polski. Każde z nich przedstawiało swoje miasto i placówkę, zamieszczało w specjalnej księdze swoją instrukcję i pokazywało efekty swojej pracy.
Jednym z ważniejszych elementów projektu było również to, żeby dzieci poznały inne nich dotychczas wzory instrukcji i nauczyły się z nimi pracować. Realizacja projektu przyczyniła się również do wzrostu zainteresowania i motywacji do samodzielnej pracy z instrukcją. Poprzez wymianę doświadczeń i instrukcji każde przedszkole miało szansę poznać jak pracują i bawią się dzieci z innych zakątków Polski.
Projekt jest zgodny z założeniami nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zarówno zadaniami przedszkola jak również założonymi osiągnięciami dziecka w zależności od rodzaju ( instrukcje czynnościowe i instrukcje zadaniowe) i tematyki instrukcji.
Cele główne projektu:
1.Propagowanie idei i głównych założeń edukacji daltońskiej
2.Kształtowanie samodzielności i własnej niezależnościu dzieci
3.Rozwijanie umiejętności współpracy z innymi poprzez pracę z instrukcją
4.Wdrożenie dzieci do pomocy innym, respektowanie upływającego czasu
5.Respektowanie przyjętych umów i zasad/ symboli
6.Respektowanie wizualizacji procesów i zadań
7.Kształtowanie umiejętności skupiania uwagi
8.Podejmowanie prób samodzielnego rozwiązywania prostych problemów i zadań
9.Rozbudzanie twórczości dzieci
10.Rozwijanie u dzieci umiejętności pracy zgodnie z podaną instrukcją
11.Wzmacnianie motywacji i szeroko rozumianych zainteresowań
12.Nawiązanie współpracy z przedszkolami w całej Polsce
Projekt „Przedszkolny Przewodnik Instrukcji Daltońskich” trwał od: 25.09.2017 r. do 30.06.2018 r.
/Agata Majewska - Iwaniuk, Barbara Grosz/

 

 

Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka Akcji XXIII "Zdrowy brzuszek mam - o odporność dbam"

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole zdobyło Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka za realizację Akcji XXIII "Zdrowy brzuszek mam - o odporność dbam"
/Zespół ds. bezpieczeństwa i zdrowia/

 

 

 

CERTYFIKAT W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU
"ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY"

W roku szkolnym 2016/2017 r. Przedszkole nr 2 w Hajnówce uzyskało CERTYFIKAT w Ogólnopolskim Programie "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", kształtując prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci przez uzyskanie najnowszej wiedzy z zakresu żywienia. Promując prawidłowe nawyki żywieniowe wspólnie pomagaliśmy wspierać prawidłowy rozwój dzieci. W ramach programu wprowadzona została innowacja żywieniowa w formie "Szwedzkiego stołu" w trakcie śniadań, w którym dzieci samodzielnie decydowały o wybranych przez siebie produktach do wykonania kanapki. Zachęcając w ten sposób niejadków do jedzenia kanapek, okazał się to trafiony pomysł. Tworzone były gazetki dla rodziców odnośnie zdrowego żywienia oraz przepisy na wspólne wykonywanie sałatek. / Dyrektor Iwona Raszkiewicz wraz z zespołem ds. zdrowia i bezpieczeństwa: Mariola Krawczyńska, Joanna Baczyńska, Barbara Kiślak 15.12.2017

W bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy CERTYFIKAT za realizację programu "BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE", poszerzając rozrastającą się rodzinę polskich bezpiecznych przedszkoli

Certyfikat „Przedszkola z Pasją” przyznany dla Przedszkola nr 2 w Hajnówce

W roku szkolnym 2014/ 2015r. Przedszkole nr 2 w Hajnówce uzyskało certyfikat „Przedszkola z Pasją Oficyny MM”. Tytuł świadczy o tym, że nasza placówka uczy i wychowuje z pasją realizując ciekawe inicjatywy i oryginalne pomysły, które rozwijają umiejętności i zdolności dzieci. Tym samym nasza Kadra Pedagogiczna Przedszkola nr 2 wykorzystując własną aktywność poznawczą dzieci, wprowadza elementy inspirujące je do dalszych wysiłków. Realizując projekty edukacyjne, przeglądy teatralne, festiwale taneczne, a także zajęcia w kołach zainteresowań wprowadzamy wiadomości i umiejętności wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego. Towarzyszymy naszym wychowankom w realizacji jego pragnień i pomysłów. Dobieramy metody i formy kierując się zasadą edukacji różnorodnej i elastycznej, by ujawnić predyspozycje każdego dziecka. Koordynatorem certyfikatu w naszej placówce była pani: Mariola Krawczyńska.
Dyrektor Przedszkola nr 2 w Hajnówce Iwona Raszkiewicz 15.05.2015

Zielony certyfikat I stopnia (pobierz plik doc)

Grono pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Hajnówce uchwałą nr 8 z dnia 19 lutego 2009r podjęło decyzję przystąpienia do procedury ubiegania się o certyfikat. W roku szkolnym 2009/2010 realizowaliśmy przedsięwzięcie „Przedszkolna Akademia Zdrowia - szansą na upowszechnienie edukacji zdrowotnej”. Nadzór nad właściwą procedurą pracy w programie sprawowała Dyrektor przedszkola Iwona Raszkiewicz oraz koordynatorzy Pani Bożena Janicka i Pani Beata Środa.Zielony Certyfikat to znak jakości pracy placówki oświatowej, przyznawany za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju


Ekologiczny program edukacyjny "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole realizowało ogólnopolski ekologiczny program edukacyjny "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" zorganizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska oraz firmę TYMBARK.Po realizacji wszystkich zadań placówka otrzymała CERTYFIKAT potwierdzajacy przyznanie Tytułu "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" (obraz jpg)

Ogólnopolski Certyfikat „Szkoła Odkrywców Talentów” przyznany dla Przedszkola nr 2 w Hajnówce.

We wrześniu 2013r. Przedszkole nr 2 w Hajnówce, otrzymało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Tytuł świadczy o tym, że nasza placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci. Tym samym Przedszkole nr 2 w Hajnówce zostało umieszczone na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów oraz otrzymało stosowne certyfikaty a także tablice pamiątkowe. Otrzymane wyróżnienie jest nagrodą za współpracę dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Dla młodych talentów rozwijanie zdolności to z pewnością wielka przygoda, ale też wysiłek i ciężka praca. Zgodnie z regulaminem akcji, aby uzyskać zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" hajnowska placówka oświatowa musiała wykazać, iż posiada kilka ofert rozwoju rozmaitych zainteresowań adresowanych do dzieci o zróżnicowanych predyspozycjach. Spełnienie wymagań nie było dla nas trudne ponieważ w naszym przedszkolu systematycznie prowadzonych jest wiele zajęć i kół zainteresowań. Naszym wychowankom dajemy szansę na samodzielność i rozwijanie własnej osobowości, wspierając ich naturalny potencjał, zaspokajając ciekawość oraz uwzględniając ich indywidualne możliwości. Nasze działania przyczyniają się do osiągania przez dzieci licznych sukcesów w konkursach, przeglądach i festynach. Sukcesy te mają zasięg miejski, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski. Koordynatorkami certyfikatu w naszej placówce są panie: Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk i Mariola Krawczyńska. Dziękuję wszystkim nauczycielom, które odkrywają, rozwijają i promują „Młode Talenty”.(24.10.2013)

Dyrektor Przedszkola nr 2 w Hajnówce Iwona Raszkiewicz

Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka

W roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole nr 2 w Hajnówce realizowało ogólnopolski program II edycji akcji Bezpieczny Przedszkolak "Bezpieczny Przedszkolak W Środowisku". Po realizacji wszystkich działań nasza placówka otrzymała w grudniu 2013r. roku certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka. (18.12.2013)