ROK SZKOLNY 2020/2021


 

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Tygrysków

Przedszkolaczki z grupy I obchodziły niedawno Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest kreatywnym dniem wspaniałej zabawy. W tym dniu nasze ubrania przystrojone były kolorowymi kropkami. Na początku policzyliśmy wszystkie kropki znajdujące się na tablicy. Potem, aby zachęcić do zabawy, dzieciom przyklejone zostały do ubranek kolorowe kropki. Dzieci mogły tego dnia bawić się zabawy takie jak: kropeczki do kółeczka, muzyka stop, zabawy z kolorową chustą animacyjną. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy- oczywiście w kolorowe piegi oraz praca plastyczna z wykorzystaniem plasteliny. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: sna ubraniach, książkach, biedronkach, jesiennych muchomorach czy na ubraniach.

Agata Majewska-Iwaniuk, Mariola Krawczyńska

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie III


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Grupa „Puchatków” Dzień Przedszkolaka obchodziła 21 września, w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Basię i Beatę. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawy muzyczno- ruchowe z chustą animacyjną. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego cudownego dnia.

Beata Środa, Barbara Grosz

Witamy pierwsze tygodnie w przedszkolu – adaptacja maluszków

Pójście do przedszkola jest pierwszym krokiem do samodzielności, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dla każdego dziecka te ważne doświadczenia społeczne były pozytywne. Chwila przekroczenia progu przedszkola jest dla niego doniosłym przeżyciem. Perspektywa „stania się przedszkolakiem” wzbudza wiele emocji. Z jednej strony chęć i ciekawość bycia wśród innych dzieci, a z drugiej zaś obawa i lek przed tym, co nieznane i obce. Już od pierwszych dni spędzamy czas w naszej sali poznając swoje imiona w toku zabaw integracyjnych. Uczymy się, gdzie jest toaleta, gdzie są chusteczki do nosa i kogo poprosić o pomoc, gdy coś się dzieje, jak nazywać nasze emocje. Czytamy terapeutyczne bajki, pomagające dziecku przezwyciężyć strach przed nieznanym. Organizowane są zajęcia dostosowane długością do wieku dzieci. Z pomocą przybywają również ciekawe gry planszowe, układanki i zabawki w kącikach zainteresowań, w których dzieci także uczą się dzielenia zabawkami z koleżanką lub kolegą, wspólnej zgodnej zabawy, a także porządkowania zabawek po skończonej zabawie. Na stołówce dzieci samodzielnie spożywają posiłki, poznając nowe samki naszej kuchni. Zdarzają się niejadki, które zachęcamy do jedzenia. Po całym dniu wrażeń należy się także dzieciom odpoczynek, w którym dzieci na leżaczkach słuchają muzyki klasycznej, kołysanek, muzyki relaksacyjnej. Wielką radość dzieciom sprawia wychodzenie na spacery lub nasz plac zabaw, jeśli tylko pozwala nam na to pogoda za oknem. Mamo, Tato zobacz jak się bawię, jem obiadek i wypoczywam. Nasza grupa jako „Tygryski” to maluszki, które wesoło brykają po sali. To wspaniały czas dla nas wszystkich.
/M. Krawczyńska, A. Majewska – Iwaniuk/

 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE

Skrótowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa:

– nie przynosimy zabawek, ręcznika, kubka ze szczoteczką, wody do picia, zabawek i innych przedmiotów do przedszkola;

– w worku w szatni powinien być pozostawiony zmienny, wyprasowany ubiór dziecka;

– obecnie tylko rodzic/opiekun prawny może przyprowadzić i odebrać dziecko (bez osób towarzyszących);

– rodzic wchodząc do przedszkola powinien obowiązkowo nosić maseczkę; jest również zobowiązany do dezynfekcji rąk po wejściu do przedszkola oraz zachowania odpowiedniej odległości od innych(1,5 metra);

 

Wyprawka dziecka 3-letniego (grupa I)

 1. Wygodne obuwie na zmianę (podpisane i łatwe w założeniu np. na rzepy).
 2. Komplet rzeczy na zmianę zapakowane w podpisany worek /majtki 2x, spodnie /spódniczka, bluzeczka na długi i krótki rękaw, rajstopy /skarpetki w zależności od pory roku, należy także pamiętać o uzupełnianiu ubranek na bieżąco
 3. Reklamówka na zabrudzone i mokre rzeczy,
 4. Środki higieniczne /m.in. ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne w pudełku wyciągane, mydło w płynie, papier toaletowy, kubeczki jednorazowe/ – łączny koszt 30 zł /płatne u nauczycielek z grupy/
 5. Paczka mokrych chusteczek

  LEŻAKOWANIE
 6. Poszwa na koc – wymiary 160 x 200 cm /podpisana/
 7. Poduszka „jasiek” w poszewce
 8. Piżama /wciągana, nie na guziki – podpisana/
 9. Większy worek na pościel /podpisany/
  W tym roku szkolnym pościel dzieci oddawana będzie co tydzień w piątek do prania i dezynfekcji.

  EDUKACJA
 10. Pakiet książek ODKRYWAM SIEBIE – ZŁOTA KOLEKCJA Wydawnictwo MAC – koszt 75 zł /płatne u nauczycielek z grupy/
 11. Materiały papiernicze i plastyczne (kredki, kleje, farby, bloki, plastelina, modelina i inne)– koszt 60 zł /płatne u nauczycielek z grupy/

 

Organizacja posiłków w nowym roku szkolnym:

Ze względu na wzmożony reżim sanitarny, każda grupa ma wyznaczony, oddzielny czas na posiłek.


Grupa I – Iwona Raszkiewicz, Mariola Krawczyńska, Agata Majewska – Iwaniuk

Grupa II – Joanna Baczyńska, Ewa Horosz

Grupa III – Beata Środa, Barbara Grosz

Grupa IV – Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

Grupa V – Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk


śniadanie

obiad

podwieczorek

Grupa III

8:15 - 8:30

Grupa I

11:00 - 11:30

Grupa III

13:45 - 13:55

Grupa I

8:35 - 8:45

Grupa II

11:40 - 12:00

Grupa IV

14:00 - 14:10

Grupa II

8:50 - 9:00

Grupa III

12:10 - 12:30

Grupa II

14:15 - 14:25

Grupa IV

9:05 - 9:15

Grupa IV

12:40 - 13:00

Grupa I

14:30 - 14:40

Grupa V śniadanie - 9:00, obiad - 12:00, podwieczorek 14:00

 

Zbiórka nakrętek dla Kubusia z naszego miasta

W naszym przedszkolu trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla Kubusia Suchodoły z naszego miasta. Chłopczyk ma niecałe dwa latka icierpi na bardzo ciężką chorobę SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc mu może bardzo drogi lek. Nasze przedszkole postanowiło przyłączyć się do zbiórek. Kosz na plastikowe nakrętki jest ogólnodostępny- postawiony na podwórku przedszkolnym przy głównym wejściu.

Zachęcamy do wsparcia również w innych formach:

1. Można pomóc finansowo na witrynie https://www.siepomaga.pl/kubus

2. Na portalu społecznościowym Facebooku odbywają się różnego rodzaju licytacje (nawa grupy "Licytacje dlaKubusia Suchodoły z SMA"). Na grupie można znaleźć różnego rodzaju rzeczy, a dochód z ich sprzedaży również przeznaczony jest na ten cel. Można również wystawić jakiś przedmiot lub usługę i w taki sposób zasilić zbiórkę.

3. Na portalach społecznościowych trwa też akcja #gaszynchallenge, w której udział biorą przedstawiciele różnego rodzaju instytucji strażacy, policjanci, leśnicy, służby więzienne i graniczne, pracownicy firm, urzędnicy. Akcja ma na celu rozpromowanie zbiórki na charytatywny cel. Jej założenia są proste - uczestnicy wykonują ćwiczenia np. pompki lub przysiady, nagrywają z tego filmik i umieszczają go w sieci, nominując do tego samego kolejne instytucje. Każdy uczestnik zabawy musi wpłacić symboliczną kwotę na rzecz chorego Kuby. My także bralismy w niej udział! Zapraszamy do oglądania i pomagania! (obejrzyj film)